ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 13:00

TKDK’dan 512 milyon Euro’luk hibe çağrısı


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), toplam 512 milyon 713 bin 338 Euro bütçesi olan on birinci proje başvurusu çağrı ilanına çıktı.

TKDK Nevşehir İl Koordinatörlüğü’nce yapılan yazılı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti adına Avrupa Birliği'nin (AB) katılım öncesi mali yardım aracı olan IPARD’ın kırsal kalkınma bileşeni kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin 26 Ağustos'ta 11. başvuru ilanına çıkıldığı belirtildi. Başvuruların 30 Eylül saat 09.00’dan itibaren TKDK İl Koordinatörlüğü'nde kabul edilmeye başlanacağı belirtilen açıklamada, başvuruların son teslim tarihinin ise 31 Ekim saat 21.00 olduğu, son teslim tarihinden sonra yapılacak başvuruların kabul edilmeyeceği uyarısı yapıldı.

Faydalanıcılara uygun harcamalar karşılığında sağlanacak mali desteğin kaynağının Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş-finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonu olduğu belirtilerek, şu bilgilere yer verildi: "Bu destek 'Kamu katkısı' olarak adlandırılmaktadır. Bu kamu katkısı, program çerçevesinde gerçekleşmiş yatırımlar için geri ödemesiz olarak kullandırılacaktır. Bu çağrı ilanı için toplam 512 milyon 713 bin 338 Euro bütçe belirlenmiştir. Başvurular hakkında detaylı bilgiler ve başvuru kurallarının yer aldığı Başvuru Çağrı Rehberleri (versiyon 3.2) kurumumuzun resmi internet adresinden (www.tkdk.gov.tr) temin edilmelidir. Ayrıca bu başvuru çağrı döneminde kurumumuz tarafından yapılacak ilave duyuru ve bilgilendirmeler de bu çağrı ilanı kapsamında dikkate alınmalı ve söz konusu duyuru ve bilgilendirmeler, kurumumuzun resmi internet adresinden (www.tkdk.gov.tr) takip edilmelidir.”

Nevşehir’de 2013 yılında faaliyete başlayarak proje kabul eden TKDK Nevşehir İl Koordinatörlüğünce 9. çağrı döneminde toplamda 13 adet proje başvurusu alındığı ve 9 tanesi ile de sözleşme imzalandığı bilgisi verilen açıklamada, “Sözleşmesi imzalanan projelerin toplam yatırım tutarları 12 milyon 952 bin 688 TL’dir. 10. çağrı döneminde ise 2 adet proje başvurusu alındı. Söz konusu proje sözleşmeleri önümüzdeki hafta içerisinde imzalanacak.” ifadesine yer verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER