ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 12:26

Tezgahlardaki balık çeşit ve miktarları arttı

Tezgahlardaki balık çeşit ve miktarları arttı


Yeni balık sezonunun açılmasının ardından balık çeşitliliğinde ve satışlarındaki artış, balıkçı esnafının yüzünü güldürmeye ve tezgahlarını renklendirmeye başladı.

    Kayseri’nin en eski balık satıcılarından İstanbul Balıkçılık ve Su Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Güntaç Kurt, yeni balık sezonu ile birlikte hamsi, istavrit, mercan, palamut, kalkan, barbunya, mezgit, çinekop, lüfer, çipura, yayın, dil balığı ve lagos balıklarında gözle görülür bir bereketlilik yaşandığını söyledi. Kurt, “Balık çeşitliliğinde ve miktarındaki bereketlilik tezgahlarımıza ve satışlarımıza yansıyor. Bizde vatandaşımıza balık restoranımızda her keseye uygun fiyatta ekmek arası veya servis şeklinde balığı sunmaya çalışıyoruz.” dedi.

    İstanbul Balıkçısı balık satış sorumlularından Nebi Daylak ise 20 yıldan beri balıkçılık mesleğinde çalıştığını ve son günlerde özellikle kalkan, istavrit ve yayın balıklarında bolluk yaşandığını belirtti.
    
    İstanbul Balıkçısı’nda kalkan balığının kilosu 60-70 TL'den, yayın balığının kilosu 10 TL'den, istavritin kilosu ise 7 TL'den satışa sunuluyor.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER