ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 13:00

TESED'in İyilik Günlüğü Projesi ödülleri dağıtıldı


Türkiye Eğitim ve Sevgi Derneği (TESED) Mamak Şubesi tarafından düzenlenen İyilik Günlüğü Projesi'nde dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtıldı. 4 ve 5. sınıflardan 5 bin öğrencinin katıldığı proje ile öğrenciler iyilik yapmayı ve günlük tutmayı öğrendi.

Mamak Necmeddin Erbakan Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül törenine Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Orhan Erdem ve Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürü, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Yarışma jürisi tarafından 1 ay süren değerlendirmenin ardından Mamak Batuhan Ortaokulu'ndan Eda İnanç birinci, aynı okuldan Emine Çakıroğlu ikinci, yine aynı okuldan Ayça Gündüz üçüncü oldu. Mamak Alper Tunga İlköğretim Okulu'ndan Döne Nur Eroğlu dördüncü oldu.

Sınıf kategorisinde ise Çubuk Ş.P.Üst. Muharrem Kaleli İlkokulu 4/C sınıfı adına öğretmen Ayşe Uğur Özdemir birinci oldu. Mamak Ayşe Zeki Sayan İlkokulu 4/B sınıfı adına öğretmeni Hülya Ayhan ikinci, Mamak Batuhan Ortaokulu 5/B sınıfı adına öğretmen Ekrem Özkılıç üçüncü, Yenimahalle Yunus Emre İlkokulu 4/C sınıfı adına öğretmen Sadık Karahan dördüncü oldu.

TESED Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Tomruk, programın açılışında yaptığı konuşmada, öğrencilerin bir aylık süre içerisinde yaptıkları İyilikleri Günlükleri'ne yazdıklarını ifade etti. Tomruk, projeye öğrencilerin katılımın çok iyi olduğunu belirterek, günlüklerde öğrencilerin masumiyeti ve şefkatinin kendilerini çok şaşırttığını belirtti. Tomruk, projenin ilkokul 3 ve 4. sınıflarda serbest etkinlik olarak yer alması için bakanlığa hazırladıkları raporu sunacaklarını ifade etti. Tomruk, dernek olarak Mamak Efendimizi Okuyor isimli başka bir projelerinin olduğunu da hatırlattı.

Törende öğrencilerin yaptıkları iyiliklerinden hazırlanan video ve resimler sinevizyon gösterisi olarak sunuldu. Projeye katkıda bulunan öğretmenlere, projenin kamuoyuna duyurulmasında etkin bir şekilde görev alan basın kuruluşu temsilcilerine, proje kapsamında dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtıldı. Zaman Gazetesi Bölge Yayın Temsilcisi Eyüp Boğazkesen, ödülünü proje koordinatörü Şenol Alkan'dan aldı.

Gecede ayrıca projeye verdikleri destekten dolayı TRT Ankara Radyosu Değerlere Yolculuk programı yapımcısı Şükrü Oral, program sunucusu Halil Yıldırım, Habertürk Gazetesi Ankara Müdürü ve Yazarı Adnan Gerger ve Dost TV'ye ödül verildi.

Katkılarında dolayı Eğitimci Turgut Mert'e ve ayrıca ödüllerin sponsoru Büyükşehir ANFA'ya ve Tekman Turizm'e plaket taktim edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER