ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Şubat 2013 Pazar 18:39

Terör örgütü, Barzani yanlısı Kürt’leri kaçırıyor

Terör örgütü, Barzani yanlısı Kürtleri kaçırıyor


İç savaşın tüm şiddetiyle sürdüğü Suriye'de Esad halkına havada ölüm yağdırırken, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD ise kendisine muhalif olan Kürt’leri kaçırıyor.

Suriye’de süren iç savaş neticesi ile oluşan otorite boşluğundan yararlanıp Kürt nüfusunun yoğun olduğu kentlerin yönetimine el koyan PKK’ nın Suriye uzantısı (Demokratik Birlik Partsisi) PYD, Barzani yanlısı Kürt’leri tek tek kaçırarak halkı sindirmeyi hedefliyor. PYD’ nin sözde askeri oluşumu olarak ilan ettiği Halk Savunma Birlikleri YPG, son olarak Afrin’ e bağlı ‘Dika’ köyünde Barzani yanlısı Kürt Azadi Partisi'ne üye 5 Kürt vatandaşını kaçırdı. Kaçırılan Ali Bilal, Mustafa Sido, Muhammed Ali Bilal, izettin Hemo ve Mustafa Muhammed’in PYD’ ye muhalefet edip askeri lojistik destek vermedikleri için kaçırıldıkları öğrenildi.

PKK/PYD, iki gün öncede Kobani’ de Türkiye ile gizli işbirliği içinde olduğu iddiası ile Kürt Azadi Partisi üyesi Mustafa Kerho’ nun ev ve işyerine baskın yapmış, yapılan baskın sonucu Mustafa Kerho kaçırılmıştı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER