ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ocak 2014 Pazartesi 20:59

Termeli umre yolcuları dualarla uğurlandı

Termeli umre yolcuları dualarla uğurlandı


Samsun’un Terme ilçesinden Umre ibadetini gerçekleştirmek için Kutsal Topraklara giden vatandaşlar dualar eşliğinde gözyaşlarıyla uğurlandı.

Kutsal topraklara gitmenin sevincini yaşayan vatandaşlar, yakınlarıyla vedalaşırken gözyaşlarına hakim olamadı. Umreye gidenlerin yakınları da duygu dolu anlar yaşadı. Kafileler halinde giden vatandaşlar, Terme Orta Cami'de buluşarak son provalarını yaptı. Cami içerisinde rehber hocaları tarafından son kez bilgilendirilen umre yolcuları, kimi zaman duygularına hakim olamayarak göz yaşı döktü

Dualarla uğurlanan hacılar, birbirleriyle vedalaştıktan sonra ilçeden konvoy eşliğinde uğurlandı. Umreye gittiği için mutluluğunu belirten Nuray Karaoğlu isimli vatandaş kendisinin birkaç defa daha Umre ibadeti için Kutsal Topraklara gittiğini o cennet mekana doyum olmadığını belirterek, sürekli gitme ve orada bulunma arzusu içinde olduğunu söyledi. Karaoğlu, "Kutsal topraklarda olmak ve oralarda ibadet yapmak bambaşka bir duygu. Buradan sevdiklerimizden ve yakınlarımızdan da kutsal topraklara ve Allahın Resulü'ne (SAV) selam söyleyip dua edeceğiz çok mutluyuz. Rabbim herkese o kutsal mekanlara gitmeyi nasip etsin." dedi. Yapılan uğurlama törenin ardından vatandaşlara tatlı ikram edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER