ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 12:16

Terme'de Sakalı Şerif'e yoğun ilgi

Termede Sakalı Şerife yoğun ilgi


Samsun un Terme ilçesinde Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir program düzenlendi.

    Sakarya Dershanesinin Belediye İlçe Kültür Merkezi'nde düzenlemiş olduğu programda sergilenen Sakalı Şerif'e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bolca salavatların getirildiği programda, Peygamberimizin hayatını özetleyen barkovizyon gösterisi de yapıldı.

    Türkiye 1. si kurra hafız Mustafa Özyılmaz'ın okumuş olduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda İlahiyatçı Yazar Dr. Sezai Cinokur da Efendimizi anlatan bir konuşma yaptı. Efendimizin hayatından bahseden Cinokur, “O iyi bir kul, çok iyi bir Resul, mükemmel bir eş, çok şefkatli bir baba, çok dirayetli bir liderdi. Onun hayatının her aşaması ayrı ayrı incelenmeli ayrı ayrı hayata tatbik edilmelidir. Çünkü Efendimiz kusursuz bir insandı. Bugün onu iyi anlayabildik mi, hayatımıza onun yaşamını tatbik edebildik mi diye kendimize sormamız lazım.” diye konuştu.

    Cinokur, Efendimizi gereği gibi anlayamadığımızı, onun için de gereği gibi anlatamadığımızı söyledi. "Maalesef bu gün İslam dünyasının hali içler acısı, İslamiyet'in, sevgi dinin yanına birileri terörist yaftasını yapıştırmaya çalışıyorsa, birilerinin patlattığı bombaların, öldürdüğü masum canların faturasını Müslümanlara kesmeye çalışılıyorsa bunda bizim de sorumluluğumuz vardır." diyen Cinokur, "Çünkü Efendimizi gereği gibi anlayamadık, gereği gibi yaşayamadık, onun için de gereği gibi anlatamadık." diye konuştu.

    Terme Belediye Başkanı Ahmet Hamdi Yirmibeşoğlu'nun da katıldığı program sonunda konuklara ballı süt ikramı yapıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER