ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Haziran 2013 Pazar 16:24

Temiz bir Erciyes için el ele

Temiz bir Erciyes için el ele


 Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş., sivil toplum örgütleri ile Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde 'Mavi-Yeşil bir gün için el ele' sloganıyla temizlik yaptı.

    Bu yıl ikincisi düzenlenen etkinliğe Türkiye Kayak Federasyonu Başkan Vekili Mükremin Çepni, Kayseri Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, İzcilik Federasyonu İl temsilcileri ile izcilik kulüplerinden çok sayıda katılım oldu. Hacılar Kapı ve Tekir Yaylası'nda gerçekleştirilen temizlikte, karların erimesiyle gün yüzüne çıkan poşetler, pet şişeler ve çevreye atılan çöpler toplandı.

    Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Yücel İkiler, sivil toplum örgütleri ile birlikte Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde çok anlamlı bir etkinliğe imza attıklarını belirterek ''Erciyes Dağımızda kar altında fazla bir temizlik yapma imkanı bulamamıştık, Erciyes'te Mavi-Yeşil bir gün sloganı eşliğinde geçtiğimiz yıl Erciyesimizi temizleme ve temiz tutma kampanyası başlattık. Bu buluşmayla Erciyesimize bir kez daha halkımızın dikkatini çekmek ve özellikle, temizlemekten ziyade temiz tutmaya özen gösterme konusunda vatandaşlarımızı hassas olmaya davet ediyoruz. Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz temizlik kampanyasını geleneksel hale getirdik. Temizlik kampanyasında bizlere destek veren sivil toplum kuruluşlarına ve vatandaşlara teşekkür ederiz. halkımızı da bu konuda daha duyarlı olaya davet ediyoruz." dedi.

    Temizlik sonrası etkinliğe katılanlara sucuk ekmek ikramında bulunuldu. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER