ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 14:02

Temeli atılan kadın konuk evi tamamlanmak üzere

Temeli atılan kadın konuk evi tamamlanmak üzere


Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk’ün ‘İnşallah hep boş kalır, hiç kullanılmaz’ temennisiyle temelini attığı Kadın Konukevi inşaatı tamamlanmak üzere.

Başkan Öztürk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Türkiye genelinde artık şiddete uğramış ya da şiddete uğrama ihtimali bulunan hanım kardeşlerimizi, çocuklarımızı ve aile fertlerini çok sıkı bir koruma altına alıyoruz’ ifadesi üzerine başlatılan projenin Adana’da bir ilk olma özelliği taşıdığını bildirdi.

Güvenlik gerekçesiyle inşa edildiği bölge açıklanmayan Kadın Konukevi’nin temeli 16 Ocak’ta atılmıştı. 3 bin 236 metrekare alan üzerine inşa edilen ve bodrum dâhil dört kattan oluşan Konuk Evi, eylül ayında hizmete girecek. Belediye Başkanı Azim Öztürk, ‘Seyhan Belediyesi Kadın Konukevi’nin tamamlanmasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na devredileceğini açıkladı.

Seyhan Belediyesi Kadın Konukevi bünyesinde İlk kabul bölümü, avukat odası, kreş, doktor, psikiyatri, idari bölüm, nöbetçi personel odası ve çocuk eğitim merkezi yer alacak. Konuk Evi’nde 16 adet süit oda, 2 adet engelli süiti, grup terapi odası, 2 adet çok amaçlı salon, kat mutfakları, yemekhane, çamaşırhane, fitnes salonu ile hizmetli odaları ve depo bulunacak.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER