ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mayıs 2014 Pazartesi 18:41

Tema Vakfı üyeleri Hıdrellez şenliklerine katıldı

Tema Vakfı üyeleri Hıdrellez şenliklerine katıldı

Aksaray'ın Uzunkaya Köyü’nde geleneksel olarak her yıl düzenlenen Hıdırellez Şenliklerine, bu yıl bir grup TEMA üyesi de katıldı.


Köylülerle beraber yemek yiyen grup üyeleri, yetkililerle görüşerek bundan sonraki şenliklerde yapılan ikramlar, düzenlenen oyunların yanında fidan dikme faaliyetinin de gerçekleştirilmesi gerektiğini anlattı. Bu konuda civardaki muhtarlar, dernek yöneticileri ve yerel halktan olumlu tepkiler alan TEMA üyeleri, bir sonraki yılda şenliklere çok daha büyük bir kalabalıkla katılabileceklerini ve köylülerle birlikte fidan dikebileceklerini ifade ettiler.

Yapılan sohbet sonrasında TEMA Vakfı üyeleri köylülerle birlikte yağmur duasına katıldı. Yağmur duasının ardından TEMA Vakfı Aksaray İl Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Fatih Kürşat Fırat, Aksaray’da yaşayan insanların çok büyük bir kısmının tarım ve hayvancılıkla uğraştığını, beklenen yağışların bu yıl yeteri kadar yağmadığını, hatta kurak bir mevsim ile karşı karşıya kalındığını, bunun da Aksaray ekonomisine olumsuz olarak yansıyacağını ifade etti. Bu sebeplerden dolayı Hıdırellez şenliklerinde insanların içlerinin biraz buruk olduğunu gözlemlediğini kaydeden Fırat, bu buruklukların yaşanmaması için Aksaray’ın biran önce ağaçlandırılması gerektiğinin altını çizdi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER