ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sisli
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Temmuz 2014 Cuma 16:38

"Tel Aviv’in tepesine bomba mı yağdıralım"

"Tel Avivin tepesine bomba mı yağdıralım"

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları, Fatih’te düzenlenen yürüyüşle protesto edildi.


Abdurrahman Dilipak, "Dünya buna seyirci kalıyorsa, bunu meşru bir müdafaa hakkı sayıyorsa o zaman bizim de Tel Aviv’in tepesine bomba mı yağdırmamız gerekiyor” dedi.

Özgür-Der üyesi bin kişi, Gazze’deki saldırıları protesto için Fatih Camisi avlusunda cuma namazı sonrası toplandı. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu eylemciler, ellerindeki pankartla yürümeye başladı. ‘Gazze, Siyonist katillere mezar olacak’,‘Yaşasın Filistin İslami Direnişimiz’ yazılı afişler açan grup, ‘Müslüman zulme boyun eğmez’, ‘Katil İsrail Orta Doğu’dan defol’ şeklinde sloganlar attı. Yürüyüşlerini sürdüren göstericiler, daha sonra Saraçhane Parkı’nda toplandı. Burada göstericiler üzerlerinde ‘Siyonizm yenilecek, İslami direniş kazanacak’ yazılı dövizler taşıdı. Saraçhane Parkı’nda toplanan göstericiler daha Gazze’de şehit düşen Filistinliler için gıyabi cenane namazı kıldı.

Toplanan grup daha sonra Gazze’de yaşanılan insanlık dramına dikkat çekmek amacıyla ülkede yaşan son durumu aktardı ve İsrail’i lanetledi. Eyleme katılarak destek veren Gazeteci Abdurrahman Dilipak’ta katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı. Dilipak, “Birkaç tane İsrailli’nin kaçırılıp öldürülmesini bahane ederek 15 yaşındaki bir çocuğu kaçırıp, midesini benzinle doldurup yakarak öldürenler bana hukuktan bahsedemezler. Ve bunu görmezden gelen ABD, Batı ve sözde İslam devletleri haksızlıklar karşısında susarak dilsiz şeytan rolünü oynuyorlar” dedi.

DİLİPAK: “DİRENİŞÇİ MÜSLÜMAN TOPLULUĞU İSTEMİYORLAR”

“İsrail topyekun bir saldırı başlattı” diyen Dilipak, “Hedefi belli, Gazze’yi işgal etmek istiyor, çünkü Gazze açıklarında zengin doğalgaz kaynakları var. Gazze’yi işgal etmek istiyor çünkü direnişçi Müslüman topluluğu istemiyorlar” diye konuştu.
Dilipak, "İsrail üç vatandaşı kaçırıldı diye Gazze’ye, Kudüs’e, Batı Şeria’ya saldırma hakkını kendinde görüyor ve dünya buna seyirci kalıyorsa, bunu meşru bir müdafaa hakkı sayıyorsa 9 kardeşimizi katleden bu ihanet çetesine karşı o zaman bizde Tel Aviv’in tepesine bomba mı yağdırmamız gerekiyor” dedi.

Dilipak, "Mısır, Suriye ve Irak hepsi aynı oyunun parçasıdır. Türkiye’de oynanan oyunlar Türkiye’deki derin yapılanma, paralel yapılanmaların arkasında hep aynı güç var. Bugün bu katliam karşısında susanlar kendi kimliklerini de beyan etmiş olacaklar” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından toplu dualar edildi ve ardından göstericiler dağıldı.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER