ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Ocak 2014 Cumartesi 15:47

“Tekkeköy’deki gelişimi herkes hissedecek”

“Tekkeköydeki gelişimi herkes hissedecek”


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz seçim çalışmaları kapsamında yaptığı ziyaretlerin dokuzuncusunu Tekkeköy’e gerçekleştirdi.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından organize edilen Tekkeköy İlçe Başkanlığı'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarete Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Yusuf Ziya Yılmaz ile birlikte partililer katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, ziyaretlerde ve yemekli toplantıda yaptığı konuşmada yeni süreçte hizmetlerin daha hızlı ve etkin yapılacağının altını çizdi. Fuar ve Kongre Merkezi, Gıda OSB ve stadyumun yanısıra lojistik köy ve metrobüs projelerinin faaliyete girmesiyle Tekkeköy’deki değişim ve gelişim sürecinin daha da hızlanacağını vurgulayan Başkan Yılmaz, şehrin stratejik öneme sahip ilçesi Tekkeköy’deki yatırımların yakın zamanda daha çok hissedileceğini kaydetti.
Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy’deki yatırımlardan övgüyle söz ederek, ilçeye AK Parti belediyecilik anlayışının kazandırılmasının şart olduğunu belirtti. 2019’a giden süreçte Tekkeköy’ün içinde bulunduğu durumun ilçe halkına yakışmadığını ifade eden Başkan Yılmaz, ‘’Tekkeköy artık köy görüntüsünden çıkıp yeni kentsel dönüşüm alanlarıyla, sanayisiyle, yatırımlarla artık modern şehir görünümüne kavuşmalı. Bizim bununla ilgili çok çabalarımız oldu, olacak. Tekkeköy’ün bugün çok daha önce gelişmiş hale gelmesi gerekiyordu. Bundan sonra ilçeye farklı belediyecilik anlayışımızı kazandırmalıyız. Hizmetlerimizi de işbirliği yaparak ilçelerimize getirtmeliyiz. Biz hazırız. Siz de hazırsanız, kapı kapı dolaşarak vatandaşlarımıza 2019’a uzanan süreçte Tekkeköy’e yapmak istediklerimizi anlatmalısınız. Tekkeköy’ü modern ve gelişmiş bir şehre dönüştürebiliriz.’’ dedi.

METROBÜS, TEKKEKÖY’ÜN UFKUNU AÇACAK

Samsun’u doğu-batı istikametinde biraz açmaya, uzatmaya, şekillendirmeye çalıştıklarını söyleyen Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunun temel göstergelerinden birisi de ulaşım aksamalarını iyileştirmekten geçiyor. Tekkeköy’e kadar raylı sistem değil ama raylı sistemin bir alt versiyonu olan metrobüs ya da troleybüs gibi bir sistemi inşa etmek için başlattığımız çalışmalar hızla sürüyor. Tekkeköy’de yapılmakta olan 35 bin kişilik stadyum işi, 2014 sonunda bitiyor. 2014 sonunda bitecek olan bu stadyum ile aynı zamanda eşdeğer zamanda biz de Samsun’un doğusuna doğru bir toplu taşıma sistemi, bir tercihli yol şeklinde hizmete almaya planladığımız yolu bitirmeyi hedefliyoruz. Bu çok önemli bir yatırım. İlçeye de yeni bir ufuk açacak ve vizyon kazandıracak.’’

İlçe merkezindeki esnafları ziyaret eden Başkan Yılmaz, daha sonra ilçenin Yayla Geriş, Seymenler ve Sarıyurt köylerinde muhtar ve vatandaşlarla bir araya geldi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER