ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2014 Çarşamba 13:51

TEGV’den çocuklara eğitim

TEGVden çocuklara eğitim


Unilever, Domestos ve TEGV işbirliği ile Batman 50.Yıl Öğrenim Birimi, Petrol Ofisi İlkokulu’ ve Petrol Ortaokulu'nda 'Eğlen, Öğren, Hijyen Projesi' uygulandı.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın (TEGV) Batman’da bulunan 50. Yıl Öğrenim Birimi tarafından 1. dönemde Petrol Ofisi İlkokulu'nda 955 çocuk ve Petrol Ortaokulu’nda 120 çocuğa ulaşılarak gerçekleştirilen 'Eğlen, Öğren Hijyen' etkinliğine katılan çocuklar öncelikle hijyenik ve temiz olmanın anlamını öğrenip, mikrop türlerini ve özelliklerini tanıdı. 22 öğretmenin gönüllü etkinliğinde öğrenciler sağlıklı olmak için el yıkamanın önemini, okul ve evlerindeki hijyen bölgelerinin nereler olduğunu ve mikroplardan korunma yollarını öğrendi.

Hedef kitlesi ilkokul 2-8. sınıf çocukları olan 2 saatlik etkinlik sayesinde sadece çocuklar değil, onlar aracılığıyla aileleri ve yakın çevreleri de hijyen ve özbakım konusunda farkındalık kazandı. Mart 2014’e kadar devam edecek proje kapsamında üç yılda 4 binden fazla gönüllünün desteğiyle 215 bin çocuğa ulaşılması hedefleniyor.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER