ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 10:45

Tayini çıkan Pazarcık Kaymakamı Sarıkaya'ya veda yemeği

Tayini çıkan Pazarcık Kaymakamı Sarıkayaya veda yemeği


 Karaman'a vali yardımcısı olarak atanan Pazarcık Kaymakamı Mustafa Sarıkaya ve İlçe Emniyet Müdürü Dr. Murat Gözübenli'ye veda yemeği düzenlendi.

Pazarcık'ta düzenlenen veda yemeğine Kaymakam Mustafa Sarıkaya, Belediye Başkanı Kamil Dalkara, Emniyet Müdürü Murat Gözübenli, belde belediye başkanları, daire müdürleri, köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı yemekte konuşan Mustafa Sarıkaya, zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı, duygusal anların yaşanmasına sebep oldu. Yemekte konuşan belediye başkanları, kaymakamdan memnun olduklarını belirterek, kıt imkanlara rağmen hizmetlerinden dolayı kaymakama teşekkür ettiler.

Belediye Başkanı Kamil Dalkara, "Artık sayın kaymakamımız sadece kaymakamımız değil bizim kardeşimizdir. Kendisi ile beraber fikir alışverişinde bulunduk, projeler ürettik, bazen gece geç saatlerde köylere ziyarette bulunduk. Olması gereken de buydu. Burada gerçekten emeklerini ve katkıları çok büyük, çok hizmetleri gördük. Bugün de değerli kaymakamımıza uğurlama yemeği tertip ettik. Ben bunu veda yemeği olarak düşünmüyorum, bu yemek bir kardeş ve Pazarcıklı yemeğidir. Biz kendilerini ve ailesini unutmayacağız." dedi.

Kaymakam Sarıkaya da 3 yıldan beri Pazarcık'ta görev yaptığını belirterak, hizmet noktasında kurum ve kuruluşlarla el ele vererek her köye hizmet götürdüklerini belirtti. Sarıkaya, şöyle dedi: "Bundan üç yıl önce Pazarcık'a geldim ve göreve başladım. İlçedeki kurumlar arasında bir ahenk oluşturduk. Eğitime gereğinden fazla önem verdik. Biz bu makamda, hiç kimseye özel bir şekilde yaranmak için bulunmadık. Devlet adına iş yaptık. İnsanı 'eşrefi mahlukat' yaratılmışların en yücesi olarak gördük. Halkımıza hizmet ederken birinci önceliğimiz Allah rızasıydı. İkinci önceliğimiz halkımızın huzuru, mutluluğu ve refahı idi. Üçüncü önceliğimiz ise canımızdan aziz bildiğimiz vatanımız için görevimizi hakikati ile idrak etmeye çalıştık. Eğer kızdığımız zaman sesimizi yükselterek konuştuğumuz oldu ise bu asla bir kişiye veya özel bir sebepten dolayı değildir. Bu şekilde davranışımız olmuş ise bunlar hizmetlerden dolayı olmuştur. Ancak bir şekilde hepinizin hakları bizlere geçti. Hepinizle helalleşmek istiyorum. Bundan dolayı benim sizlere bir hakkım geçtiyse eğer helali hoş olsun. Sizlerden haklarınızı helal etmenizi istiyorum."

Kahramanmaraş'a tayini çıkan Emniyet Müdürü Gözübenli ise il merkezine tayininin çıktığını belirterek, 2 yıl Pazarcık'ta görev yapmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Gözübenli, ilçe halkından haklarını helal etmelerini istedi. Yaklaşık 3 saat süren yemek programı Kaymakam Sarıkaya'nın belediye başkanlarına verdiği plaket sonrası sona erdi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER