ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Temmuz 2014 Salı 12:34

Tatvan’da bölgesel akıl toplantısı yapıldı

Tatvanda bölgesel akıl toplantısı yapıldı

Bitlis’in Tatvan ilçesinde kırsalda kadın çalışmalarının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması programı kapsamında “bölgesel akıl toplantısı” yapıldı.


Bitlis İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı işbirliği ile düzenlenen toplantıda Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı Kırsalda Kadın Hizmetleri Çalışma Grubunda görevli uzmanlarının yanı sıra Ardahan, Iğdır, Ağrı, Van, Hakkari, Şırnak, Siirt, Batman, Muş, Bingöl, Diyarbakır, Mardin, Erzurum ve Bitlis olmak üzere 14 ilde görev alan Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürleri ile kırsalda kadın çalışmalarında görev alan teknik personel katıldı.

Bitlis İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Vekili Bayram Baran’ın ildeki çalışmalarla ilgili vermesiyle başlayan program, daha sonra Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı, Kırsalda Kadın Hizmetleri Koordinatörü Nimet Kaleli’nin bilgilendirme sunumunu yapmasıyla devam etti.

Düzenlenen toplantıda şube müdürleri ve teknik personeller, illerinde kırsal kesimde yaşayan kadınlara yönelik yaptıkları çalışmaları ve sorunları, bakanlıktan beklentilerini dile getirdi. Ayrıca kırsalda kadına yönelik yürütülen eğitim ve yayım çalışmalarının somut çıktıları ve "Kırsal Alanda Kadının Güçlendirilmesi Ulusal Eylem Planı" kapsamında kırsalda kadına yönelik diğer kurum ve kuruluş, stk, üniversiteler, meslek odaları, özel sektör ile yürütülen çalışmalar paylaşıldı. Bu konular kapsamında illerin mevcut durumları ortaya konuldu. Ayrıca bu çalışmalar kapsamında yaşanan sorunlar ve bu sorunların çözümüne yönelik faaliyetler masaya yatırıldı. Toplantı sonunda yayım faaliyetlerinde geleceğe yönelik planlar, görüşler ve öneriler ortaya konularak çalışma tamamlandı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER