ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 15:58

Taşköprü ve Ağlı’da sözleşme sevinci


Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 'Yerel Yönetim Hizmet Kolu'na ilişkin mali ve sosyal haklara dair toplu sözleşme tasarısının yasalaşmasının ardından, ilçe belediyeleri peyderpey memuruna destek olmaya devam ediyor.

Yerel Hizmet Sen iş koluna bağlı kamu çalışanları için sosyal haklar genişletildi. Çalışanlara, maddi anlamda iyileştirmeler yapılarak geçim şartları iyileştirildi. Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, bu sözleşme ile memurlara biraz da olsa destek olmayı amaçladıklarını söyledi. Belediyenin, yirmi dört saat çalışmayı gerektirecek bir kurum olmadığını ifade eden Arslan, sözleşmenin memurlar için hayırlı olmasını dilediğini belirtti. Yerel Hizmet Sen Şube Başkanı Hikmet Çıvgın da “Sayın başkanımıza, meclisimizin değerli üyelerine ve emeği geçen tüm birim amirlerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu arada, sözleşme sevinci Taşköprü ile birlikte Ağlı’yı da sardı. Ağlı Belediyesi Başkanı Muharrem Dinç ve yetkili sendika olarak memurları temsilen Yerel Hizmet Sen Şube Başkanı Hikmet Çıvgın’ın imzaladığı sözleşme uyarınca, memurlar belli oranda iyileştirmeye kavuştu. Başkan Dinç, görev aşkıyla her türlü zor koşulda görev yapan memurların yanında olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Yerel Hizmet Sen Şube Başkanı Hikmet Çıvgın ise kış günlerinde memurlarına katkıda bulunan başkan Muharrem Dinç’e, meclis ve emeği geçen tüm birim amirlerine teşekkür ettiğini belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER