ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 15:13

Tarsus’ta TOKİ sakinleri ilgisizlikten şikayetçi

Tarsusta TOKİ sakinleri ilgisizlikten şikayetçi


Mersin’in Tarsus ilçesinde Belediye Boya Tesisleri yanında inşa edilen 16 bloklu, 384 konutlu TOKİ konutlarının sakinleri, eksikliklerden ve ilgisizlikten şikayetçi.
Büyük umutlarla aldıkları TOKİ konutlarında asansör bozulmaları, elektrik tesisatlarında yaşanan problemler, çevre düzenlemesinin istenen boyutlarda olmaması gibi daha birçok konuda sorunlar yaşadıklarını ifade eden TOKİ sakinlerinden Hikmet Gedik, “Yaklaşık 18 aydır konutlarda ikamet ediyoruz. 16 blokta 384 ikametgah var. Ve birçoğu dolmuş durumda. Blokların çoğunda zaman zaman elektrik tesisatlarından kaynaklı sorunlar yaşıyoruz. Özellikle benimde ikamet ettiğim blokta geçtiğimiz günlerde yaşanan elektrik probleminde, birçok evdeki elektrikli aletler arızalandı. Konuyu TEDAŞ yetkililerine ilettik. Onlar ise araştırma yaptılar ve sorunun kendilerinden kaynaklanmadığı, yüklenici firmanın altyapı çalışmalarından kaynaklandığını bizlere söylediler. Biz, derdimizi kime anlatacağız, bilemiyoruz!” şeklinde konuştu.
Yaklaşık 18 aydır anahtarlarını alıp, evlerde oturmalarına rağmen yüklenici firma elemanlarının site içerisinde çalışmalar yaptıklarına dikkati çeken Hikmet Gedik, “Özellikle asansörler sık sık bozluyor. Çevre duvarı yok. Güvenlik yok. Site içerisine girip-çıkanların kim olduğunu bilemiyoruz. En başta cazip gelerek aldığımız evlerimize, piyasa koşullarına yakın paralar ödedik. Site içerisinde doğru dürüst yönetim olmaması da yaşadığımız sorunları daha da arttırıyor” diye konuştu.
Konutların hala TOKİ’ye devredilmediğini belirten vatandaşlardan, Sadık Oruç ise, “Evlerin TOKİ’ye teslim edilmemesi sorunları arttırıyor. Bir sorunla karşılaştığımızda derdimizi kime anlatacağımızı bilemiyoruz. Diğer komşularım gibi, benimde evimdeki birçok elektronik eşyam zarar gördü. Burada oturanların büyük bölümü, kıt kaynaklarla geçinen insanlar. Ev sahibi olduğumuzda büyük sevinç yaşadık. Fakat taşındıktan sonra yaşadıklarımız hepimizi karamsarlığa sürükledi. TOKİ, neden yaptırdığı bu evlerin arkasında durmuyor? Biz sadece bunun cevabını istiyoruz” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER