ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 19:00

Tapu Kadastro Müdürlüğü 166 yaşında

Tapu Kadastro Müdürlüğü 166 yaşında


Ereğli Tapu ve Kadastro Müdürü Mehmet Yıldız, "Online başvuru ile numaratörlü başvuru sisteminin uygulanması, SMS yoluyla vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi, e-devlet kapısı üzerinden taşınmaz ve harç sorgulama işlemlerinin sunulması gibi çalışmalar tüm birimlerimizde uygulanır hale getirilmektedir." dedi.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Tapu Kadastro Müdürlüğü'nün 166. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Anıt önünde gerçekleştirilen törene Ereğli Tapu Kadastro Müdürü Mehmet Yıldız ve müdürlük çalışanları katıldı. Anıta çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tapu Kadastro Müdürü Mehmet Yıldız yaptı. Yıldız, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nün en güvenilir kurumlar arasında yer aldığını ve bu günlere geldiğini söyledi. Tapu Kadastro Müdürlüğü'nün, halkın devletle yoğun ilişki içinde olduğu kurum olduğunu kaydeden Yıldız, şöyle devam etti:

“Her yıl ülkemizin yüzde 25'i, tapu kadastro hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bunun yanında, birçok kamu kurumuna ve tüzel kişiliklere de ciddi anlamda hizmet sunmaktadır. 166 yıllık geçmişe sahip kurumumuz, günümüzde ülkemizin en saygın kurumlarından birisi olarak gelmiştir. Tapu Kadastro birimlerimiz, halkın devletle yoğun ilişki içerisinde olduğu hizmet noktalarından birisidir. Yoğun ve özverili çalışmalarıyla zor şartlarda üzerine düşen görevleri en iyi şekilde yapma gayreti ve azmi içerisinde olan çalışanlarımız, genel müdürlüğün yürüttüğü projeleri de çok başarılı bir şekilde yerine getirmektedir. Bu çalışmalar ile tapu ve kadastro müdürlüklerinin mekânsal ve fiziksel durumlarının iyileştirilmesi, online başvuru ile numaratörlü başvuru sisteminin uygulanması, SMS yoluyla vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi, e-devlet kapısı üzerinden taşınmaz ve harç sorgulama işlemlerinin sunulması gibi çalışmalar tüm birimlerimizde uygulanır hale getirilmektedir. Tapu ve kadastro bölge müdürlüklerinde faaliyete geçen online başvuru ve numaratörlü randevu sistemi yöntemiyle vatandaşlarımızın işlemleri daha kolay ve hızlı bir şekilde sonuçlandırılmaktadır. Tapu işlemleri, taşınmazın bulunduğu ilçedeki tapu müdürlükleri tarafından yapılmakta iken, TAKBİS sistemi ile birlikte vatandaşlarımız taşınmazı nerede olursa olsun, bulunduğu tapu müdürlüğüne müracaatla işlemlerini yaptırabilmektedirler. Tüm bu çalışmalarla Türkiye genelindeki tapu ve kadastro birimleri vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile ayrıldığı birimler haline getirilmektedir.” Yapılan konuşmanın ardından tören sona erdi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER