ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 11:08

TAGİD üyesi işadamları yatırım için KTSO ve KARSİAD'ı ziyaret etti

TAGİD üyesi işadamları yatırım için KTSO ve KARSİADı ziyaret etti


Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği (TAGİD), iş imkanlarının değerlendirilmesi ve yatırım fırsatlarının yerinde görülmesi amacıyla Kars Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Kafkas Sanayici ve İşadamları Derneği'ni (KARSİAD) ziyaret etti.

KARSİAD tarafından organize edilen ziyaret kapsamında TAGİD heyeti, ilk olarak KTSO merkezinde Oda Başkanı Fahri Ötegen ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Ziyaret kapsamında, TAGİD üyesi iş adamları fikir alışverişinde bulunurken, yatırım olanakları hakkında bilgi aldılar.

KTSO ziyareti sonrası TAGİD heyeti, program çerçevesinde KARSİAD üyesi iş adamlarıyla Başkan Sultan Murat Dereci vasıtasıyla da bir araya gelerek, Kars ile Çorlu arasındaki ticaret bağlantılarının geliştirilmesi yönündeki çalışmaları ele aldı.

KARSİAD Başkanı Dereci, KTSO ve KARSİAD yönetimleriyle bir araya gelen TAGİD üyesi Çorlulu iş adamlarına, Kars’taki yatırım imkanlarını iyi değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu. Dereci, Bakü-Tiflis-Kars (BTK) demir yolu ile Avrupa’yı Asya bağlayacak şehirlerinin, yatırımcıya, pazara ulaşmada sorun bırakmayacağını yanı sıra yeni yapılan uluslararası havaalanı ile alternatif ulaşım kaynakları da sunduğunu söyledi. Dereci, bunun yanında, kaliteli ve ucuz işçilikle teşvik kapsamında 6. bölgede bulunan illerinin yatırımcıya kaçırılmaması gereken fırsatlar sunduğunu belirtti.

"KARS, HER ALANDA YATIRIMA AÇ"

Başkan Dereci, TAGİD üyesi iş adamlarına, hangi alanda yatırım yapılabileceklerine de değerlendirerek, “Hayvancık denildiğinde Türkiye’de ilk akla gelen iller arasında Kars var. Lakin ilimizde et işleme tesisi eksikliği var. Buna bağlı olarak süt işleme tesisi eksikliği var. Turizme baktığınızda Kars’ın tarihi dokusunun yanında 5 bin yıllık bir Ani antik şehri ve Sarıkamış gibi kış turizminin gelecekte gözdesi olacak alanlar günümüzde kısmen değerlendirilmektedir. Turizm alanında konaklama ve sair yatırımlara ihtiyaç var. Sağlık alanında özel bir hastanemiz yok bu alanda yatırımlara ihtiyaç var. Bu şekilde var da var. Bu ihtiyaçları yatırımcımız iyi değerlendirmeli.” dedi.

TAGİD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Canbulat ise gerek KTSO yönetimi gerekse KARSİAD yönetimine, göstermiş oldukları alakadan dolayı teşekkür ederek, gerçekleştirdikleri ziyaretle yatırım için bir adım atıldığını devamının ise geleceği kaydetti.

Öte yandan, TAGİD Yönetim Kurulu Başkanı Canbulat, KTSO Başkanı Ötügen ve KARSİAD Başkanı Dereci’ye derneklerinin plaketini takdim ederek çalışmalarında başarılar diledi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER