ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL5°C
Karla Karışık Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 16:03

Taburcu edilen hastalar evinde ziyaret ediliyor


Antalya’da tedavileri tamamlanarak taburcu edilen hastalar daha sonra evlerinde ziyaret ediliyor.

        Antalya Kamu Hastaneleri Birliği (AKHB) tarafından tasarlanan ‘Taburculuğu Verilen Hastalara Ev Ziyaretleri Çalışması'nda, her hafta, taburcu edilen bir hastaya, hastane yönetimi tarafından ev ziyaretleri gerçekleştiriliyor. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Mehmet Kanpolat başkanlığında gerçekleştirilen ziyarette, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden taburcu olan ve çok nadir görülen hiper üremik sendrom hastası Duygu Ordu’nun evine gidildi. Ziyarete Duygu Ordu’nun doktoru Nefroloji Kliniği İdari Sorumlusu Doç. Dr. Metin Sarıkaya da iştirak etti.

        Bir diğer ziyaret ise hastanede ameliyatı gerçekleştirilen ve taburcu edilen Adnan Uğurlar isimli hastaya gerçekleştirildi. Taburcu olduktan sonra da kendileri ile ilgilenilmesinden memnun kalan hastalar, ilerleyen günlerde de bu çalışmanın devamlılığını diledi.

        Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Erdoğan Taş, "Taburcu yapılan hastaların evlerinde ziyaret edilmesi Sağlıkta Dönüşüm Programı çerçevesindeki gerçek dönüşümün en somut göstergesidir. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin başlatmış olduğu bu ziyaretlerin birliğe bağlı tüm kamu hastanelerinde de gerçekleştirilmesini talep ediyoruz." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER