ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 12:13

Tabur: Yeni yasa doğru ellerde Antalya’ya çağ atlatır


Antalya Büyükşehir Belediyesi başkan aday adayı olan AK Parti Büyükşehir Meclis Üyesi Yaşar Tabur, 6300 Sayılı yeni Büyükşehir Yasası'nın doğru ellerde Antalya'ya çağ atlatacağını söyledi.

Yaşar Tabur, düzenlediği basın toplantıda yeni büyükşehir yasası hakkında detaylı bilgi verdi. İncesu Restoran'da gerçekleşen kahvaltı toplantıda konuşan Tabur, yeni yasa ile Antalya'nın uçuşa geçeceğini ve çobanın dahi ayağına hizmet gideceğini söyledi. Yasa ile verimsiz çalışan belediyeleri kapatılacağını söyleyen Tabur, "Yasayla birlikte Antalya genelinde ki 74 belediye kapatılacak. Bunlardan 36 tanesi AK Parti'ye ait belediyeler. Bu yasaya inanmasak böyle bir karar almazdık." dedi.

Büyükşehir yasası ile birlikte hizmet alanında çok önemli gelişmeler yaşanacağını ifade eden Tabur, “Belediyelerdeki bütçe sıkıntısını ortadan kaldıran bir yasa. Artık hiç bir belediye başkanı enkaz edebiyatı yapamayacak. Çift başlılığı ortadan kaldırıyor. İl Genel Meclisi ve belediye meclisi aynı çatı altında toplanıyor. İmar bütünlüğü sağlayacak. Bu birleşme taşradaki sorunların çözümünü kolaylaştıracak. Kenti kentliye yönettirecek. Alt yapıyı çözecek, kültür belediyeciliği yaptıracak. Kadın ve çocuklara yönelik hizmetler artacak. Sosyal belediyeciliği tam anlamıyla yaşatacak. Antalya kocaman bir metropol köy olma yolunda ilerliyor. Bu kentte yaşayan herkesi Antalyacı olmaya davet ediyorum." diye konuştu.

Konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Yaşar Tabur, Büyükşehir Belediye Başkanlığı yerine Konyaaltı Belediye Başkanlığı'nın teklif edilmesi halinde tavrının ne olacağının sorulması üzerine Tabur, "Sayın Başbakan'ın dışında gelecek tüm teklifleri ret ederim. Meclis üyeliği ile ilgili ise benim niyetim aktif siyaset içerisinde yer almak. İl genelinde hizmet etmek istiyorum." cevabını verdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER