ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 12:20

Susuz’da modern pazar yeri hizmete girdi

Susuzda modern pazar yeri hizmete girdi


Ankara Yenimahalle Belediyesi 5. modern kapalı pazar yerini Eryaman Susuz Mahallesi’nde açtı. Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın açılışını yaptığı pazar yerine esnaflar ve mahalle sakinleri akın etti. Vatandaşa geç saatlere kadar hizmet verecek ve 86 pazarcının ekmek kapısı olancak pazar yeri vatandaşların beğenisini kazandı.

Açılışa Başkan Fethi Yaşar’ın yanı sıra, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ali Buçan, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Müslüm Ertekin, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Başar Bal, Gürol Karahisarlıoğlu, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Yaşar, pazar yerinin açılmasından dolayı memnuniyetlerini aktaran esnaf ile yakından ilgilenerek sohbet etti, kendisine ikram edilen meyvelerden tattı. Pazar yerini baştan sona gezerek tezgâhlardaki ürünleri inceleyen Yaşar, vatandaşlarla sohbet etti.

GECE DE ALIŞVERİŞ İMKANI

Her salı 07.00’den akşam 22.00'ye kadar hizmet verecek olan pazar yerinde 86 pazarcı, vatandaşlara hizmet verecek. Pazar yeri, vatandaşın çürük meyve ve sebze almasını önlemek amacıyla akşam saatlerinde de yüksek aydınlatma ile çalışacak.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, açılışta yaptığı konuşmada, "Pazarlar modern ilçe anlayışı için çok önemli. Göreve geldiğimiz günden bu yana 5 kapalı pazar yeri inşa ettik. Bu pazarlar hem esnaf hem tüketici içi çok faydalı. Dalından koparılmış taze ürünleri buralardan birebir alabiliyoruz. İşte bu yüzden pazarları yaşatmalıyız. Susuz Mahallesi hızla gelişmeye devam ediyor. Göreve geldiğimiz günden bu yana, imardan çıkmış olan tüm yolları açtık. İmkânlarımız doğrultusunda asfaltlama, yeni parklar, pazar yerleri açtık." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER