ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 11:56

Susuz 3 yeni park daha kazandı


Her hafta üç parkı hizmete açan Ankara Yenimahalle Belediyesi, Eryaman Susuz Mahallesi’nde Susuz, Kıbrıs Şehitleri ve Gelincik parklarının açılışını gerçekleştirdi.
Çok sayıda vatandaşın da katıldığı açılışa, Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Müslüm Ertekin, Başkan Yardımcıları Başar Bal, Erhan Aras, Gürol Karahisarlıoğlu, meclis üyeleri, birim müdürlerinin yanı sıra Susuz Mahallesi Muhtarı Mustafa Ertürk de katıldı.
Toplam 25 bin metrekare alana kurulan Susuz, 8 bin metrekare alana kurulan Kıbrıs Şehitleri Parkı ve 3 bin metrekare alana sahip Gelincik Parkı ile birlikte Susuz Mahallesi toplamda 36 bin metrekarelik yeşil alana kavuştu. İçinde fitness spor alanları, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları ve kamelyaların bulunduğu parklar Susuz Mahallesi’nin çehresini değiştirdi.

ZABITA AMİRLİĞİ VE YENİMET DE AÇILDI

Yenimahalle Belediyesi, Susuz Parkı’nın Eryaman Zabıta Nokta Amirliği’nin yanı sıra hobi ve meslek edinmek isteyen vatandaşlar için inşa edilen YENİMEK Kursu da hizmete açıldı. Zabıta Noktası’nın ve YENİMEK Kursu’nun açılışını vatandaşlar ile birlikte gerçekleştiren Yaşar, 11 ayrı branşta 200 öğrenciye ders verilecek olan YENİMEK binasının içini gezdi.
Susuz Mahallesi’nde son 5 yılda çok büyük değişiklikler olduğunu belirten Yaşar, Susuz’un artık göç veren değil göç alan bir mahalle olduğunu kaydetti. Yaşar, “Susuz Mahallesi 5 yıl öncesine kadar yolları, asfaltı olmayan, kamusal alanları düzenlenmemiş olan bir mahalleydi. Şimdi alt yapı sorunu kalmamış gelişen ve sürekli göç alan bir mahallemiz haline geldi” dedi.
Susuz Mahallesi’nin eksikliklerini tamamlamaya devam edeceği sözünü veren Yaşar, “Hiçbir zaman yapamayacağım iş için söz vermedim. Yenimahalle Belediyesi’nin kaynaklarını, en iyi hizmeti vermek için kullanıyoruz. İmkanlar el verdikçe eksikliklerin tamamını gidereceğiz. Susuz Mahallesi’ne belediyenin tüm birimlerini getirip sizlere hizmet edeceğiz” diye konuştu.
Yenimahalle Belediyesi TUBİL Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisinin ardından Yaşar ile çok yol kat ettiklerini ifade eden Susuz Mahallesi Muhtarı Mustafa Ertürk, tüm mahalle adına Yaşar’a teşekkürlerini iletti. Ertürk yeni gelişmekte olan Susuz’un, Yaşar’ın hizmetleri ile her geçen gün değişen ve gelişen bir mahalle olduğunu belirterek, “Başkanımız her sorunumuz ile yakından ilgilenerek mahallemize büyük hizmetlerde bulundu” dedi. Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan ve Yaşar’a açılışın ardından verdiği destek ve çalışmaları nedeniyle plaket takdim edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER