ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Şubat 2013 Cumartesi 21:08

Sürücü hatalarını mobese kameraları tespit edecek

Sürücü hatalarını mobese kameraları tespit edecek


Yozgat’ın Yerköy ilçesinde sürücü hataları cadde ve sokaklara kurulan mobese kameraları sayesinde tespit edilecek. Bedri Aydın Caddesi'ndeki mobese kameralarının vatandaşlar ve sürücüler tarafından fark edilmesi için yol kenarına uyarı levhası asıldı. Levhada, 'Dikkat kameralı trafik denetimleri yapılmaktadır' yazıyor.

Yerköy İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Cibelik, yaptığı açıklamada, olayların ve kazaların aydınlatılmasında mobese kameralarının çok önemli olduğunu söyledi. Cibelik, "Bizler halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması noktasında günün 24 saatinde görevimizin başındayız. Bu kapsamda ilçemizin caddelerine takılan mobese kayıt sistemi sayesinde hem olayların hem de kazaların aydınlatılması daha kolay olacak. Araç sürücülerimiz trafik kurallarına daha fazla dikkat edecek. Ayrıca, hırsızlık ve benzer suç işleme olaylarında da etkisi olacak. Çünkü suça yeltenmek isteyen kişi bu sistem sayesinde yakalanırım endişesi ile suç işlemekten vazgeçecektir." dedi.

Şehir merkezindeki sürücülerden trafik kurallarına uymasını isteyen Cibelik, "Trafik kuralı ihlali yapan ve trafiği tehlikeye sokan araçların mobese kayıt sistemi tarafından fotoğrafları çekilerek plakalarına ceza yazılmaktadır. Sürücülerimizin cezai durumlara düşmemeleri için trafik kurallarına uymalarını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER