ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 15:57

Suruçlu öğrenciler, Ankara’ya kardeşlik için gitti

Suruçlu öğrenciler, Ankaraya kardeşlik için gitti


 Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu’nun himayesinde Suruç İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinasyonu ile Ankara’ya gezi düzenlendi. ‘Kardeş Okul, Kardeş Aile Projesi' kapsamındaki geziye Suruç'tan 400 öğrenci katıldı.

Gezi, Güvenli Hayat ve Güvenli bir Gelecek İçin Çocuklar ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında 'Suruç’tan Ankara’ya Bir Beste; Kardeşlik Türküsü' sloganı ile gerçekleştirildi. Ankara’ya götürülen Suruçlu öğrenci ve vatandaşlar, Ankara’da bulunan kardeş okullara götürülerek kardeş ailelerle tanıştırıldı. İki gün süren gezi boyunca Anıtkabir başta olmak üzere Birinci Meclis, Atatürk Orman Çiftliği, ODTÜ, Samanyolu Koleji, Ankara Üniversitesi, Türk Eğitim Derneği Koleji, Akvaryum ve alışveriş merkezleri gezildi, kardeş okul ve kardeş aileler ziyaret edildi.

Ankara’da kardeş aileleriyle birlikte bir akşam geçiren öğrencilerin sevinç ve heyecanları Suruç’a geldiklerinde gözlerinden okunduğunu dile getiren Suruç Emniyet Müdürü Şahin Deveci, "Kendilerinden hiçbir çıkarı olmayan insanlar evlerini açtılar. Öğrenci ve velileri misafir etmeleri doğu-batı kardeşliği adına, ülkemiz adına güzel bir adım oldu.’’ dedi.

Suruç Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir ise "Şu ana kadar 400 öğrencimiz ve velisini Ankara gezisine götürdük. Sevinç ile gittiler, sevgi ile karşılandılar. Projede emeği geçen Ankara’daki kardeş aile ve kardeş okullara çok çok teşekkür ediyorum.’’ ifadesini kullandı.

Ayrıca geziye katılan 400 öğrenci arasında ana teması kardeşlik-birlik olan kompozisyon ve şiir yarışması yapıldı. Dereceye girenlere dizüstü, tablet bilgisayar ile fotoğraf makinesi hediye edilecek.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER