ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Nisan 2014 Pazar 14:54

Suriye’ye yardım desteği

Suriyeye yardım desteği


Beşir Derneği Kayseri Şubesi'nin girişimleri ile hayırseverlerden toplanan gıda ve giyecek yardımları dernek binası önünde yapılan dualar ile bir TIR'a yüklenerek Suriye’ye gönderildi.

Beşir Derneği Basın Sözcüsü Selim Ulaş, Suriye'de insani yardıma muhtaç kişilere yönelik başlatılan yardım kampanyasına Beşir Derneği Kayseri Şubesi'nin de destek verdiğini belirterek, "Bugün burada Kayserili hayırseverlerden toplanan bebek maması, bebek bezi ve gıda maddelerinin de bulunduğu insani yardım tırını dualarla uğurluyoruz. İnşallah yardımlar en kısa zamanda Suriyeli vatandaşlarımıza ulaştırılacak." dedi.

Ulaş, yardımla ilgili şu bilgileri verdi: "Suriye’deki kardeşlerimiz için Beşir Derneği Kayseri Şubesi olarak Kayserili hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ve destekleriyle hayır tırımızı Suriye’ye göndermek için burada toplanmış bulunuyoruz. Sınır komşumuz ve özellikle din kardeşlerimiz olan Suriye’deki kardeşlerimize gıda, çocuk bezi, çocuk maması, ilaç, battaniye, yatak ve zorunlu ihtiyaç malzemelerini Suriyeli vatandaşlarımıza gönderiyoruz. Bundan sonrada sağduyulu ve duyarlı hemşerilerimizin, Kayserili hayırsever büyüklerimizin bu hayır kervanının devam etmesi içinde yardım ve desteklerini bekliyoruz. Ayrıca tüm hayırsever halkımızda bir SMS karşılığında 5 liralık bir bedelle her operatörden 4042’ye de bir SMS göndererek bu yardım kervanına katkıda bulunabilirler."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER