ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ocak 2014 Pazartesi 15:52

Suriyeliler için 3 TIR yardım malzemesi yola çıktı

Suriyeliler için 3 TIR yardım malzemesi yola çıktı


AK Parti Samsun İl Gençlik Kolları tarafından 'Sen Üşürken Ben Uyuyamam' sloganı adı altında başlatılan yardım kampanyasında toplanan malzemeler, 3 TIR'lık konvoy ile Suriyeli sahiplerine gönderildi.

Şanlıurfa'da çadır kentte yaşayan Suriyeli muhacirler için AK Parti Samsun İl Gençlik Kolları tarafından başlatılan 'Sen Üşürken Ben Uyuyamam' yardım kampanyasında, merkez ve 17 ilçeden toplanan malzemeler 3 TIR'a yüklenerek Samsun'dan uğurlandı. Toplanan yardımlar Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe ve yönetim kurulu tarafından, bay, bayan ve çocuklar için tek tek ayrılarak, gruplarına göre kutulara yerleştirilmişti. Düzenleme yapılan malzeme kutuları, yine gençlik kolları yönetimi tarafından TIR'lara yüklendi. Önceki gün akşam aktarım yapılan TIR'lar, bu sabah sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Yapılan çalışma hakkında bilgi veren AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe, "Suriye’de tüm dünyanın gözleri önünde katliam yapılmaktadır. Yüz bini aşkın insan yaşamını yitirdi, yüz binlercesi yaralandı ve milyonlarca insan yerini yurdunu terk etti. Ülkemize sığınan Suriyeli mülteciler için biz de gençlik kolları olarak 'Sen Üşürken Ben Uyuyamam' sloganı adı altında yardım kampanyası başlattık. Kampanya, kısa bir sürede merkez ve 17 ilçemizden çok büyük destek gördü." diyerek kampanyaya destek verenlere teşekkür etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER