ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 14:37

Suriyeli mülteciler için yardımlar çığ gibi büyüyor

Suriyeli mülteciler için yardımlar çığ gibi büyüyor


Ankara Pursaklar Belediyesi Erdemli Gençlik Kulübü ve Nezaket Okulları’nın başlatmış olduğu Suriye’ye yardım kampanyasının ikincisi çığ gibi büyüdü.

Erdemli Gençlik Kulübü 'İnsanlık Aç ve Üşüyor' kampanyası düzenleyerek Suriyeli sığınmacılara el uzatıyor. Suriye’de yaşanan drama sessiz kalmayan Pursaklar Belediyesi Erdemli Gençlik Kulübü ve Nezaket Okulu öğrencileri 'İnsanlık Aç ve Üşüyor' kampanyasının ikincisini düzenledi. Kampanya kapsamında yaklaşık 3 TIR dolusu yardım malzemesi toplandı.

Erdemli Gençlik Merkezi’nde toplanan yardım malzemelerini yerinde inceleyen Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, yetkililerden bilgi aldı. Yardım malzemelerini teslim eden öğrenciler ise Başkan Çetin’e sevgi gösterisinde bulundu. Çetin de öğrencilerle bir süre sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yardımların çığ gibi büyüdüğü merkezdeki malzemeler kısa bir süre sonra Suriyeli sığınmacılara ulaştırılacak. Geçtiğimiz aylarda düzenlenen kampanya ile 2 TIR dolusu yardım malzemesi Şanlıurfa’daki Suriyeli sığınmacılara ulaştırılmıştı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER