ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2014 Perşembe 13:12

Suriyeli akranlarına el yapımı oyuncağını gönderdi


Çorum'un Sungurlu ilçesinde 5. sınıf öğrencisi Melisa Çeliker, Suriyeli sığınmacılara destek amacıyla başlatılan 'Sana İhtiyacım Var' yardım kampanyasına ''Fadik'' ismini verdiği oyuncağını göndererek destek oldu.

11 yaşındaki Melisa, Suriyelilerin dramını televizyonda gördüğünü, Suriyeli çocuklara yardım etmek istediğini babasına ilettiğini söyledi. Melisa'nın babası Osman Çeliker, ilçede Suriyeli sığınmacılara destek amacıyla başlatılan ''Sana İhtiyacım Var'' yardım kampanyasının başlatıldığını öğrenmesi üzerine evde bulunan giyecek eşyalarını toplayarak kampanyaya destek olmak istedi. Bunu gören Melisa, giyeceklerin yanına kendisinin ''Fadik'' ismini verdiği oyuncağını da Suriyeli çocuklara gönderilmesi için çuvala koydu.
Melisa, çuvalın içine koyduğu notta şu ifadelere yer verdi: ''Sevgili Suriyeli din kardeşlerim, şu an içinde bulunduğunuz sıkıntılı ve acılı günleriniz bir gün inşallah son bulacaktır. Bütün dünya sizlerin bu durumunu görmese de biz Müslümanlar olarak daima yanınızdayız. Allah-ü Teala yar ve yardımcınız olsun.''

Melisa, 13 yaşındaki ağabeyi Ramazan ve babası Osman Çeliker ile birlikte, hazırladıkları giyecek dolu 2 çuvalı yetkililere teslim etti. Sungurlu Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Kızılay Sungurlu Şube Başkanlığı, Suriyeli sığınmacılara destek amacıyla başlatılan 'Sana İhtiyacım Var' yardım kampanyasına ilçede vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER