ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 13:35

Sultan Kösen’den FEM Dersanesi'ne ziyaret

Sultan Kösenden FEM Dersanesine ziyaret


 2 metre 51 santimetre ile dünyanın en uzun boylu adamı unvanını koruyan Mardinli Sultan Kösen, FEM Dersanesi'ni ziyaret etti.

Kösen, Mardin’de eğitim ve öğretim alanında büyük başarılara imza atan ve 2013 LYS yerleştirme sonuçlarına göre bin 450 öğrenciyi çeşitli üniversitelete yerleştiren FEM Dershaneleri Genel Müdürü Oktay Ballı’yı başarılarından dolayı tebrik etti. Öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Sultan Kösen amcasının oğlunu da dershaneye kaydettirdi.

Medyada özel dershanelerin kapatılması konusunda sürekli haberler ve açıklamalar geldiğini belirten Kösen, "Bu tür haberler bizi üzüyor. Bu dershaneler kapatılırsa binlerce öğrenci ne yapacaktır. Bütün öğrenciler boşta kalacak. Veya bazı yönlere kayacak. Okul yerine bazı işlerde çalışacak. Dershaneler kapatılırsa öğrencilerin psikolojileri bozulur. Dershanelerin kapatılmasını istemiyoruz.” dedi.

Sultan Kösen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a dershanelerin kapatılmasını istemediklerini ifade ederek, "Özellikle bölgemizde binlerce öğrenci açıkta kalır. Binlerce öğrenciyi topluma kazandırmak için bu dershanelerin açık tutulması lazım. Bizzat bizim ailemizde, akrabalarımızda binlerce öğrencimiz vardır. Bunlar yarısı barajı aşamadığı için açıkta kalıyor. Dershaneler kapanmasa tekrar dershaneye gidip istedikleri üniversiteyi kazanırlar.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER