ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Kasım 2014 Salı 14:09

"Suçlular asılsın!"

"Suçlular asılsın!"

Karaman’ın Ermenek ilçesinde meydana gelen maden kazası davasında 5 kişinin tutuklanıp 3 kişinin serbest kalmasına madende mahsur bulunan işçilerden Mehmet Baha’nın eşi Emiş Baha, tepki göstererek, "Hepsinin asılması lazım, suçlular cezasını çeksin" dedi.


Karaman’ın Ermenek ilçesinde meydana gelen maden kazası davasında 5 kişinin tutuklanıp 3 kişinin serbest kalmasına madende mahsur bulunan işçilerden Mehmet Baha’nın eşi Emiş Baha, tepki göstererek, "Hepsinin asılması lazım, suçlular cezasını çeksin" dedi.

Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesindeki bir kömür madeninde su baskını sonucunda meydana gelen maden kazasında 18 işçi mahsur kalmış, çalışmaların 10’uncu gününde çıkarılan 2 işçinin cansız bedeni gözyaşları içinde toprağa verilmişti. Geçtiğimiz günde madeni işleten firmanın sahibi Saffet Uyar ile birlikte gözaltına alınan 8 kişi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmiş, Uyar ile 4 kişi tutuklanmış, 3 kişi de adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştı.

OLAN MASUMLARA OLUR, SUÇLULAR KENDİLERİNİ KURTARIR”

Hala maden de mahsur olan 16 işçiye ulaşmak için yapılan çalışmalar 15’inci günde devam ediyor. Maden içerisinde mahsur kalan işçilerden Mehmet Baha’dan (30) hala haber bekleyen eşi Emiş Baha (24), kazanın meydana geldiği günden beri 2,5 yaşındaki kızı Meryem ile birlikte yakınının arabası ile her gün maden ocağına giderek kocasının çıkarılmasını bekliyor. Mahkemenin 3 kişinin adli kontrol kararıyla serbest kalması kararına tepki gösteren Emiş Baha, "Tutuklandılar ama Saffet Uyar 65 milyara avukat tutmuş kendine ait. Tutuklansa ne yapacak zengin sonuçta her tarafta kurtulur. Avukat 65 milyar az diye biraz daha istiyormuş. İnternette her tarafta yazıyor. Suçlular kendilerini kurtarırlar. Olan yine bizim gibi masumlara, çocuklara, yetim kalanlara, eşlerine, annelerine olur. Yani onlar nerede olurlarsa olsunlar, bunun arkasında mutlaka bir planları vardır. Tutuklanacaksa hepsi birden tutuklansın! 3 kişiyi serbest bırakmanın ne anlamı var, hepsi bir. Oranın hepsi bir ortağıydı. 5’ini tutuklayıp da, 3’ünü salıvermenin kanunda yeri var mı?" ifadelerini kullandı.

"ASILMALARI LAZIM"

Eşinin sağ çıkması için ümidini yitirdiğini söyleyen Emiş Baha, “Bugün 12.15’de 16’ncı güne dönecek. Yani 5 kişi suçlu tamam ama 3 kişiyi niye bırakıyorlar. Bu millete yazık değil mi? Sizlere bizlere yazık değil mi? Bunların haklarını 25-30 yıl mahpusta yatmakla kurtulacaklar mı? Kurtulamayacaklar! Bu dünyanın üstü varsa altı da var. Bunları asmaları lazım. Millete böyle yapıyorlar. 16’ncı gün bugün sağ çıkacakları var mı? İçeriden bunlar sağ kurtulamazlar. Bunların direk asılması lazım. Asıldıklarında geriye gelmezler ama suçluların cezalarını bulmaları lazım. Benim başka diyecek bir sözüm yok” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER