ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2014 Salı 19:32

SP Belediye Başkan adayı Erkal: Malatya’yı 2040’a taşıyacağız

SP Belediye Başkan adayı Erkal: Malatyayı 2040a taşıyacağız


Saadet Partisi (SP) Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Münir Erkal, büyükşehir olan Malatya’nın temellerini yeniden atarak 2040 yılına taşıyacaklarını söyledi.

Saadet Partisi Malatya İl Teşkilatı, yerel seçim çalışmaları kapsamında Orduzu beldesinde mahalle toplantısı yaptı. SP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Münir Erkal, Malatya’nın önemli bir dönem içerisinde bulunduğunu kaydetti. Malatya’nın 100 yıllık geleceğini planlayacaklarını kaydeden Erkal, “Bizler broşürlerimizde hedef 2040 hedefini ortaya koyacağımızı söyledik. 25 yıllık bir perspektifte, 25 yıllık bir bakış açısıyla Malatya’yı planlayacağımızı söyledik. Büyükşehir Belediyesi'nin temellerinin bu seçimde atıldığı için her şeyi yeni baştan, sil baştan, ilk defa planlanacağı için Malatya’nın tüm sosyal ve teknik altyapısı iş merkezi, hastanesi, eğitimi, poliklinikleri, yeşil sahası, kongre merkezleri yeni baştan planlanacağı için Malatya’nın yüz yıllık geleceğini planlayacak tarihi bir adımdır. Bu meselenin mesuliyetini lütfen düşünün, bu meseleyi vicdanınızda muhakeme ediniz ve bunun hesabını yapınız. Tercih ve taktir hakkını buna göre kullanınız. Bir işin ehemmiyeti ne kadar yüksekse mesuliyeti de o kadar ağır olacaktır.” dedi.

Erkal, büyükşehir olan Malatya’nın tarihi bir dönemeçte olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Bu dönem önlemli bir dönemdir, tarihi bir dönemdir. Malatya’nın geleceğinde ve hepimiz için çok ciddi bir dönemin arifesindeyiz. Malatya’nın Büyükşehir olması gerçekten tarihi bir dönemeç noktasıdır. Şuanda yaklaşık olarak 21 bin 500 hektarlık bir alanı yönetiyoruz ve onu planlıyoruz. Malatya Büyükşehir olduktan sonra tüm ilçeler sistemin içine girdiği için yaklaşık 1 milyon 231 bin hektarlık bir alanı yöneteceğiz. Bütün ilçeler mahalle haline gelecek. Bu çok ciddi, önemli ve Malatya’nın tarihi açısından çok önemli bir adımdır.”

“TEMEL SAĞLAM OLURSA, BİNA DA SAĞLAM OLUR”

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mehmet Asiltürk, Malatya’nın temellerinin sağlam atılması gerektiğini belirterek “Bu seçimler Malatya’da, Battalgazi’ye belediye başkanı seçme seçimleridir. Bizler belediye başkanı seçmek için sandıklara gideceğiz. Birileri bunları başka yönlere çekerek yaptıkları bir şey olmadığı için, millete söyleyecek söz olmadığı için, seçildiklerinde yapacakları projeler olmadıkları için birilerinin selamıyla sizden oy istiyorlar. Malatya ilk kez büyükşehir oldu. Bu ilk seçimin temellerini 31 Mart’tan itibaren atılmaya başlayacak. Bir binanın temelleri ne kadar sağlam atılırsa yapılan bina ne kadar yüksek olursa olsun sağlam olur.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER