ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 16:30

"Sosyoekonomik kalkınma için STK'lar taşın altına elini sokmalı"


Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Erzurum Kalkınma Vakfı'nı (ERVAK) ziyaret etti. Vali Altıparmak, şehrin sosyoekonomik canlılığı için STK'ların taşın altına elini sokmasını istedi.

Vali Ahmet Altıparmak, sivil toplum kuruluşlarını (STK) ziyaret etmeye devam ediyor. Vali Altıparmak, ERVAK'a ziyarette bulundu. ERVAK Başkanı Erdal Güzel ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşen Vali, turizmin geliştirilmesi yönündeki görüş ve önerileri dinledi. Erzurum’da turizmin önemli bir sektör olduğuna dikkat çeken Vali Altıparmak, "ERVAK, turizm başta olmak üzere birçok konuda şehir hayatına pozitif katkılar sunmakta. Erzurum'un sosyoekonomik yönden gelişimini tamamlayabilmesi için herkes taşın altına elini sokmalı. ERVAK'ın şehrin kalkınması için yaptığı çalışmalar taktire şayan." dedi.

ERVAK Başkanı Güzel, şehrin tarihi değerlerine sahip çıkmasından dolayı Vali Altıparmak’a teşekkür etti. Güzel, yaşanabilir bir Erzurum için gayret gösterdiklerine vurgu yaparak, “Biz karın içerisinde doğduk büyüdük. Karın bir nimet olduğunu sonradan anladık. Şimdi bunu insanımızın faydasına sunmaya çalışıyoruz. Amacımız bizden sonra gelen nesile güzel bir Erzurum bırakmaktır. Bunun için gayretli ve samimi bir idareciye ihtiyacımız vardı. Sayın Valimiz de sorunlara yaklaşımı ile gayreti ile bizlere şevk vermiştir. Bu samimiyetinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Başkan Güzel, Vali Altıparmak’a dadaş kıyafetli maket ve Kurtuluş Savaşı’nın kadın kahramanlarından olan Kara Fatma’yı anlatan bir kitap hediye etti. Vali Altıparmak da ERVAK Başkanı Güzel’e ziyaret anısına bir plaket verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER