ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 16:02

Sosyal Market dar gelirlilerin ihtiyaçlarını karşılıyor


Giresun'un Bulancak İlçesinde kurulan 'Sosyal Market' dar gelirlilerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Ekim ayı itibariyle toplam 308 aile sosyal marketten yararlanmaya hak kazandı ve alışverişlerini yapmaya devam ediyor.

Bulancak Belediyesi ile Bulancak Gıda Bankacılığı ve Sosyal Market Derneği (BUSMAR) tarafından imzalanan protokol doğrultusunda 2013 yılında faaliyete giren market halktan aldığı güçle dar gelirli halka hizmet veriyor. BUSMAR’dan yararlanmak için Belediye Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne, Mahalle Muhtarlıklarından alınan belgeler doğrultusunda müracaatlar yapılıyor. Yapılan müracaatlar, halkla ilişkiler saha ekipleri tarafından adreslerinde ziyaret edilerek, tespit çalışmaları yapılıyor. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlara daha önce belirlenen kriterler doğrultusunda ihtiyaç durumuna göre puanlama yapılıp, yardım alacak tüm ihtiyaç sahiplerine çıkartılan alışveriş kartlarıyla daha önce yapılan derecelendirmeye göre belirli periyotlarla limitler yüklenip, kendilerine tutanakla teslim ediliyor. Bu kart sahipleri BUSMAR’a geldiklerinde belediyenin verdiğini değil, kendi ihtiyacı olan ürünü bir markette alış veriş yapar gibi limiti doğrultusunda istediğini seçerek rahatça alış veriş yaparak ihtiyaçlarını gideriyor.

BUSMAR’ı ziyaret eden Belediye Başkanı Kadir Aydın; “Yardıma muhtaç olan ailelerin yaşam kalitesini yükseltebilmek ve ihtiyaçlarına daha rahat ulaşmalarını sağlayabilmek için market projesini hayata geçirdik. Bu projenin en önemli yararı; ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara temel ihtiyaç maddelerini koliler ile vermek yerine, açılan bu marketle, nelere ihtiyaçları varsa para ödemeden kartlarına yüklenen para - puanlar ile alabilmeleridir. Temel ihtiyaç maddesine yönelik olan bu marketimiz ileriki dönemlerde giyimle ilgili talepleri de karşılayacaktır.” dedi.

Şuana kadar Bulancak Belediyesine müracaat edenler arasından, Ekim ayı itibariyle toplam 308 aile BUSMAR’dan yararlanmaya hak kazandı ve alışverişlerini yapmaya devam ediyor.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER