ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 17:46

Somalili öğrencilerden Anneler Günü sürprizi

Somalili öğrencilerden Anneler Günü sürprizi


Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği öğrencileri, topluma hizmet uygulaması dersi kapsamında Somalili öğrencilere Türklerin örf ve adetlerini öğretiyor. Somalili öğrenciler ders kapsamında fakülte dekan yardımcısı Aysel Memiş’in Anneler Günü'nü çiçekle kutladı.

Ereğli Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği 3. sınıf 1. öğretim öğrencilerinden Mehmet Güldal, Rifat Çetinkaya ve Ahmet Dalokay, topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında eğitim için Ereğli’de bulunan Somalili öğrencilere Türk örf ve adetlerini öğretiyor. Ders kapsamında İmam Hatip Lisesi'nde öğrenim gören Abdurrahim Muhammed, Ali Abdülfettah, Ali Tehli ve Abdülfettah Ahmet Abdi ile Ereğli’yi gezen fakülte öğrencileri, fakülte dekan yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Aysel Memiş’i ziyaret etti. Ziyarette Somalili öğrencilerin Anneler Günü sürprizi ile karşılaşan 2 çocuk annesi Memiş, gününü ilk olarak Somalili öğrencilerin kutladığını söyledi.

Ziyaret hakkında bilgi veren Sınıf Öğretmenliği öğrencilerinden Mehmet Güldal, uygulama dersi kapsamında Somalili öğrencilerle bir araya geldiklerini ve Anneler Günü dolayısıyla ziyaret gerçekleştirdiklerini söyledi. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER