ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 16:39

Somalili öğrenciler Çanakkale Şehitliği'ni ziyaret etti

Somalili öğrenciler Çanakkale Şehitliğini ziyaret etti


Somalili öğrenciler, Çanakkale Şehitliği'ni ziyaret ederek şehitlere dua etti. Antalya Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde okuyan Somalili öğrenciler, okul öğrencileriyle birlikte Çanakkale'de şehitliği ziyaret etti.
Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Nadir Arslan, Çanakkale Şehitliği ziyaretiyle öğrencilere, ülke savunmasında şehit olan kahramanları bilmelerini istediklerini söyledi. Düşmana karşı Çanakkale geçilmez diyen kahramanları ziyaret ederek dua ettiklerini belirten Arslan, şehitliği ziyarete Somalili öğrencilerinde katıldığını kaydetti. Günümüzde her geçen gün Çanakkale ruhuna daha fazla ihtiyaç duyulduğunu anlatan Arslan, "Çanakkale kahramanlık destanının yazıldığı yüce bir yerdir. Bizlerin hür ve özgürce yaşamamız için gençliğinin baharında şehit olan atalarımıza minnet borçluyuz. Ziyaretle öğrencilerimizin Çanakkale'de kahramanlık destanı yazan atalarımızın tanımasını istedik. Bizlerin hür bir şekilde yaşamamız için canlarını veren atalarımıza dua ederek vefa borcumuzu istedik. " diye konuştu.
Somalili öğrenci Muhammed Abdullah'ta Çanakkale Şehitliği ziyaretinden etkilendiğini ve şehit olan Türk askerlerine dua etmekten huzur duyduğunu kaydetti.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER