ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Temmuz 2014 Pazar 09:04

Soma'da 5 bin kişi iftarda buluştu

Somada 5 bin kişi iftarda buluştu

Soma'da çeşitli derneklerin beraber düzenlediği iftarda 5 bin kişi bir araya geldi.


Manisa'nın Soma ilçesinde Soma, Balıkesir Yöreleri ve Ertuğrul Gazi Kültür Eğitim Sosyal Dayanışma Derneği'nin düzenlediği iftarda 5 bin kişi bir araya geldi.

Dernek binası önünde gerçekleştirilen iftara, Bursa, Balıkesir ve Akhisar Derneği yöneticileri ile maden şehit ailelerinin eş ve çocukları olmak üzere çok sayıda vatandaş katıldı. İftarlık için yapılan yöresel nohut, pilav, çorba ve keşkek gibi çeşitli yemekler ikram edildi. Ardından dualar eşliğinde binlerce vatandaş aynı anda iftarını açtı.

Dernek yetkilisi İrfan Atik, "Soma ve Balıkesir yöreleri olarak her yıl düzenlemiş olduğumuz geleneksel iftar yemeğimize bu yıl da katılım daha fazla, çünkü maden kazasında şehit olan ailelerimizin yakınları da burada. Onlarla beraber coşku içerisinde bir iftar gerçekleştiriyoruz. Bunun yanında derneğimizin Bursa'daki genel başkanlarımız da burada. Balıkesir'den, Akhisar'dan gelen dernek başkanlarımız da bu iftar programımızda bizleri yalnız bırakmadılar. Bu yıl da eşimiz, dostumuz ve tüm halkımızla ile iftar programımızı birlik ve beraberlik içerinde geçirmeye çalıştık" dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER