ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 18:12

Sivas’ta trafikteki şoförler uyarıldı


Sivas’ta soğuk hava şartları etkisini sürdürürken, Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri gerekli önlemleri almaları için şoförleri bilgilendiriyor. Yapılan uygulamalarda, 46 araç üzerinde yapılan denetimlerde zincir bulundurmadığı ve kurallara uymadığı gerekçesiyle 6 araca ceza kesildi.

Yolcu ve yük taşıyan ticari araçlara, 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasındaki dönemde, uygun kış lastiği kullanma zorunluluğu getirilmesinin ardından trafik ekipleri denetimlerini sürdürüyor. Kar yağışının etkisini göstermesiyle birlikte sadece yolcu ve yük taşımacılığı yapan araçlarda değil özel araçlarda da kış lastiği ve zincir kullanmanın önemi anlatılıyor.

İlçe ve köy terminalinde kooperatif sahipleri ve şoförleri bilgilendiren Emniyet Amiri Sefer Yerebakan, yoğun kış şartlarının yaşandığı Sivas’ta araçlarda zincir, takoz ve çekme halatı bulundurulması, kış lastiği kullanılması ve araçların muayene ettirilmesinin önemini vurguladı. İnsan taşımak gibi çok önemli bir işlevin yerine getirildiğini, bunun için taşıma faaliyetinin en iyi şekilde yapılması gerektiğini kaydeden Yerebakan, kurallara mutlaka uyulmasını istedi.

Sefer Yerebakan, bir kazada ikinci bir kaza olmaması için gerekli tedbirleri alarak yetkililere haber verilmesi gerektiğini, diğer yandan, yola çıkmadan önce de yol ile ilgili bilgi alınmadan yola çıkılmamasını tembihledi.

Sürücülere, zincir takma eğitiminin verildiği etkinlikte, zincirlerin sağlam olması gerekliliği üzerinde duruldu. Daha sonra Bağdat Caddesi’nde trafik ekiplerince yapılan kontrollerde kış lastiği olup olmadığı, dijital cihazla lastik derinliği, zincir kontrolü ile araç muayenesinin yapılıp yapılmadığı denetlendi. Bazı araçlara para cezası uygulandı.

Öte yandan, trafik ekipleri tarafından bugün 46 araç üzerinde yapılan uygulamalarda, zincir bulundurmadığı ve kurallara uymadığı gerekçesiyle 6 araca ceza kesilirken, araç sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER