ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 16:52

Sivas’ta tarımsal ürünler fuarı düzenlenecek

Sivasta tarımsal ürünler fuarı düzenlenecek


Sivas’ta Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı düzenlenecek. AGROSİVAS 2014 ismini taşıyacak tarım fuarıyla ilgili Bilgi veren Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Arslan, fuarın her yıl farklı bir tema ile düzenleneceğini belirterek, bal üretiminde oldukça iyi olan Sivas’ta ilk fuarın arıcılık teması ile düzenlemesini planladıklarını söyledi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Arslan, 21-24 Ağustos 2014 tarihinde 1. Tarım Fuarı'nı gerçekleştirmeyi istediklerini belirterek, her yıl 4 Eylül kutlamaları kapsamında düzenlenen ilçeler sergisine benzeyecek fuarda üretilen tarımsal ürünlerin sergileneceğini anlattı.

Fuarla ilgili olarak bilgi vermek üzere Tarım ve Gıda Konseyi üyeleri ile birlikte yapacakları toplantı öncesi basına bilgi veren Arslan, fuar ile ilgili yürütme kurulu oluşturulduğunu ifade etti. “Tarım fuarında bizim genel olarak düşündüğümüz temalı bir fuar olması. Çiftçilerle ilgili seminerler de olacak.” diyen İl Müdürü İhsan Arslan, “Sivas bal üretiminde oldukça iyi bir noktada. Bu nedenle ilk yılı arıcılık teması olsun diye düşünüyoruz. Çalışmalarımızı bu konuda yürüteceğiz. Her yıl farklı konularla hem çiftçilerimizin eğitimlerine katkıda bulunulsun hem fuarcılığı gerçekleştirelim.” şeklinde konuştu.

Fuarda çiftçilerin ürettiklerini tüketiciyle buluşturmak istediklerini anlatan Arslan, "Ağustos ayını çiftçilerin ürünlerinin hasadını yaptığı zamana denk gelmesi nedeniyle seçtik. Tarımsal fuarın ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadesini kullandı.

Fuarı düzenleyecek olan Show Fuarcılık Genel Müdürü Özkan Çatmaz ise Çevre illerde Sivas’tan daha az potansiyele sahip olan illerde bile bu tarz organizasyonların bugüne kadar 4-5 yıldır düzenlendiğine dikkat çekerek, “Sivas’ta böyle bir organizasyonun gecikmiş olduğunu düşünüyoruz. Bu fuarın ilimize çok büyük katkı sağlayacağı şüphesizdir.” yorumunu yaptı.

Fuarın Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Sivas Belediyesi, Sivas Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, Ziraat Odası ve Kadın Çiftçiler Derneği’nin katkılarıyla organize edilmesi planlanıyor.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER