ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 16:20

Sivas'ta şehit ailelerine devlet övünç madalyası verildi


Sivas'ta Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 99. yıldönümü törenle anıldı. Törende, şehit ailelerine devlet övünç madalyası takdim edildi.

Yukarı Tekke’de bulunan şehitlikte düzenlenen törenin ardından Atatürk Kültür Merkezi’nde Çanakkale Zaferi'ni anlatan fotoğraf sergisi açıldı, daha sonra ise Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Ticaret Lisesi tarafından program düzenlendi.

Piyade Yüzbaşı Ökkeş Aksoy tarafından Çanakkale Savaşı’nın askeri yönden analizinin yapıldığı törende 2012 yılında terör örgütü tarafından şehit edilen Yıldırım Kuzucular ve Musa Topaloğlu’nun ailelerine Devlet Övünç Madalyası verildi. Madalyaları Cumhurbaşkanı Abdullah Gül adına Vali Alim Barut, şehit babaları Kazım Kuzucular ve Fatih Topaloğlu’na takdim etti. Şehit babalarının bu sırada gözyaşlarını tutamadığı gözlendi. Program Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Ticaret Lisesi öğrencilerinin Çanakkale Zaferi'yle ilgili oratoryo ve türküleriyle son buldu.

Törene Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fatih Celaleddin Sağır, Belediye Başkan Vekili Orhan Demirok, Milletvekili Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Aydın ile askeri ve mülki erkan katıldı. Vali Alim Barut, ardından şehit ve gazi ailelerini yemekte ağırladı. Valim Barut ve beraberindekiler daha sonra şehit ailelerini evlerinde ziyaret etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER