ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Nisan 2013 Cumartesi 16:41

Sivas’ta SBS gibi sınav

Sivasta SBS gibi sınav


 Sivas'ta faaliyet gösteren Sultan Murat Koleji’nin düzenlediği Seviye Tespit Sınavı yoğun ilgi gördü. Yaklaşık bin 600 öğrencinin katıldığı sınav sonuçlarının 11 Nisan Perşembe günü okulun internet sitesinden açıklanacağı belirtildi. Çocuklarını sınava getiren velilerin kimi bahçede gazete okudu, kimi de Kur’an okuyarak çocuğunun başarılı olması için dua etti.

        SBS'yi aratmayan sınav, sabah ve akşam olmak üzere iki seansta gerçekleşti. Sabah 4. sınıflar, öğleden sonra ise 5. sınıflar sınava girdi.

        Sultan Murat Koleji Müdür Yardımcısı Erdem Ağıllı, merkez okullardan bin 600 öğrencinin katılımıyla seviye tespit sınavı yaptıklarını belirterek, katılımın yoğun olmasının kendilerini memnun ettiğini söyledi.

        Amaçlarının öğrencilerin kendi seviyelerini görmelerini sağlamak olduğunu söyleyen Ağıllı, “Sınava yoğun katılım Sivas’ın okulumuza olan ilginin göstergesi. Velilere ve öğrencilere teşekkür ediyor, öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum." şeklinde konuştu.

        Ercan Ağıllı, sınav sonuçlarının 11 Nisan Perşembe günü okulun internet sitesinden açıklanacağını, isteyen velilerin okula gelerek sınav sonuç belgesi de alabileceğini sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER