ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 18:25

Sivas'ta oyuncak toplama kampanyası

Sivasta oyuncak toplama kampanyası


Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği, Gıda Bankası’ndan yardım alan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılmak üzere oyuncak toplama kampanyası başlattı.

Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Avcı, oyuncak toplama kampanyası kapsamında oyuncağın yanı sıra, boyama kitabı, boya kalemleri, hikâye kitapları, roman ve benzeri ürünlerin kabul edileceğini söyledi.

Sivas Gıda Bankası giyim reyonu içerisindeki oyuncak bölümünde konuyla ilgili açıklama yapan Avcı, Hayat Ağacı Derneği’ne yardım müracaatları esnasında oyuncak talepleri olduğunu belirterek, ihtiyaç sahibi ailelerin bu isteklerini, Sivas halkının destekleri ile karşılamak istediklerini söyledi.

Çocuklarımıza küçük yaşlarda yardımlaşma ve dayanışmayı öğretmek amacıyla oyuncak kampanyası düzenlediklerini belirten Başkan Yardımcısı Mehmet Avcı, oyuncağın yanı sıra, boyama kitabı, boya kalemleri, hikaye kitapları, roman ve benzeri oyun ürünlerinin kabul edileceğini söyledi.

Sivas halkının, Hayat Ağacı Derneği’nin yardım faaliyetlerine koşarcasına katılmasından dolayı memnuniyetini belirten Başkan Yardımcısı Mehmet Avcı, bugünden itibaren evlerde, bir köşede veya kenarda bulunan, kullanılabilir durumdaki oyuncakları Hayat Ağacı Derneği’ne bağışlanabileceğini söyledi.

Diğer yandan Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Avcı ile birlikte basın toplantısında hazır bulunan Nisa Nehir Akçan ve Mehmet Talha Tuncer adlı birinci sınıf öğrencileri oyuncak toplama kampanyasına oyuncakları ile katkı sağlayacaklarını söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER