ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Haziran 2013 Pazartesi 15:12

Site sakinleri doğalgaz kaçakları ve yangına karşı tatbikat yaptı

Site sakinleri doğalgaz kaçakları ve yangına karşı tatbikat yaptı


 Batman’da ilk kez bir site sakinleri deprem, yangın ve doğalgaz sızıntısına karşı senaryo gereği geniş kapsamlı bir tatbikat yaptı.

    Gültepe Mahallesi üzerinde bulunan ve 7 blok 62 daireden olaşan Bahar Kent Sitesi'nde ilk kez yangın, deprem ve doğal gaz sızıntına karşı tatbikat yapıldı. Yapılan tatbikata Batman Belediyesi'ne ait bir itfaiye aracı, arama kurtarma ekibi, 112 Acil servis ambulans aracı ve site sakinleri katıldı. Gerçeği aratmayan tatbikatta, bir apartmanın 7’nci katında mahsur kalan bir aile olay mahalline gelen itfaiye aracının merdivenleriyle kurtarılarak yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı.
    
    Sivil Savunma Uzmanı Sabahattin Çelebi, bahçede toplanan site sakinlerine olası yangın ve doğalgaz sızıntılarında vatandaşların kendilerini nasıl koruyacakları hakkında bilgi verdi. Çelebi, oluşturulan yapay yangınla nasıl müdahale edilmesi gerektiğinin uygulamalı şekilde anlatıldığını söyledi.

    Bahar Kent Sitesi yöneticisi Aziz Azizoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Doğalgaz sitemize yeni geldi. Doğalgazda olası kaçaklara nasıl müdahale edilir. Yangın tüpleri nasıl kullanılır. Yangında veya doğal gaz sızıntılarında yaralılara yapılacak ilk müdahaleler nelerdir. Tatbikatla bunları site sakinlerine öğretmiş olduk." dedi. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER