ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 09:51

Şirvan’da ödüllü kitap okuma yarışması

Şirvanda ödüllü kitap okuma yarışması


Şirvan’da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, öğrenciler arası kitap okuma yarışması düzenlendi.

Şirvan Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Uyanık, yaptığı açıklamada, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde ortaokul 5., 6., 7. ve 8. sınıf öğrencileri arasında yazar Mehmet Paksu’nun, 'Peygamberimizin Örnek Ahlakı' adlı kitabından ödüllü kitap okuma yarışması düzenlendiğini belirtti.

Uyanık, "Peygamberimizin nurlu hayatını ve örnek ahlakını öğrencilerimize tanıtma ve kavratma amacıyla düzenlediğimiz bu yarışmaya, ilçe merkezinden ve köylerimizden 254 öğrencimiz katıldı. Yarışmada ilk üç dereceye giren öğrencilerimize PC tablet, fotoğraf makinesi, MP4 gibi çeşitli hediyeler vereceğiz." dedi.

Osman Uyanık, Ödüllü Kitap Okuma Yarışması'nda Şirvan Kaymakamlığı'nın, Sosyal Destek Programı (SODES) Kültür Merkezi'nde ödül töreni düzenleyeceğini belirtti. Uyanık, "Aynı gün katılımcılara İlahiyatçı Abdurrahman Cellek tarafından konferans verilecek ve Peygamber Efendimiz'in (sas) sakal-ı şerifi ziyarete açılacak ve kutsal emanetler sergilenecektir." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER