ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2013 Çarşamba 14:00

Sınırları aştılar kardeşlik köprüsü kurdular

Sınırları aştılar kardeşlik köprüsü kurdular


Adana Özel Burç Vural Anadolu ve Fen Lisesi, ‘Comenius Programı’ kapsamında Avrupalı konuklarını ağırladı. Avrupa’nın dört bir yanından gelen yabancı öğrenciler, Adana’da Burç Vural öğrencileri ile bir araya geldi. Sınırlar aşılırken, kardeşlik duyguları da pekişti.
Özel Burç Vural Anadolu ve Fen Lisesi tarafından,‘Comenius Programı’ kapsamında hazırlanan, Ulusal Ajans tarafından da kabul edilen; ‘Avrupa Çevre Sorumluluğu İçin Ortak Yardım’ konulu projeye ortak olan; Polonya, Litvanya, Bulgaristan, Danimarka ve Almanya’dan gelen öğretmen ve öğrenciler, DSİ 6. Bölge Müdürlüğü’nde ağırlandı. DSİ 6. Bölge Müdürü Nevzat Aksu'nun da katılarak, büyük bir misafirperverlik örneği gösterdiği yemekte, yabancı konuklar için özel bir program hazırlandı.

Türk mutfağından seçkilerin sunulduğu yemekte, öğrenciler; Türk misafirperverliğini yaşayarak öğrendiler. Öğrenciler arasında sıcak ve samimi diyalogların yaşandığı gecede mevcut dostluklar pekiştirilirken, yeni dostluk köprüleri de kuruldu. Oldukça samimi bir ortamda geçen etkinlikte objektiflere de renkli görüntüler yansıdı.

Okul eğitimi ile yakından ilgili olan ‘Comenius Programı’nın, öğrenciler ve eğitim personeli arasında Avrupa kültür ve dil çeşitliliği ile değerleri hakkında bilgi oluşturmayı, işbirliğini güçlendirmeyi, öğrencilerin kişisel gelişimleri için gerekli olan temel becerileri ve yeterlilikleri edinmelerini amaçladığını ifade edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER