ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2014 Salı 12:56

Sınırlar genişledi, içmesuyu abonesi 1 milyonu aştı

Sınırlar genişledi, içmesuyu abonesi 1 milyonu aştı


Büyükşehir sınırlarının il sınırlarını kapsayacak şekilde genişlemesiyle birlikte 215 bin 50 yeni abonenin katılımıyla Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (BUSKİ) abone sayısı 1 milyon 51 bin 180’e ulaştı.

Büyükşehirlerdeki yapılanmayı yeniden düzenleyen 6360 Sayılı Büyükşehir Yasası uyarınca, il mülki sınırlarının büyükşehir belediyesine dönüştürülmesiyle BUSKİ’nin abone sayısında da önemli bir artış yaşandı. Uygulama doğrultusunda görev ve hizmet alanlarının bütün Bursa’yı kapsadığını belirten Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, bunun ilk yansımasının abone sayılarındaki artışla kendini gösterdiğini vurguladı. Yeni yasa öncesi 7 ilçeye hizmet verirken, büyükşehir sınırlarına 10 ilçenin daha dahil olmasıyla 17 ilçenin tamamına hizmet verir konuma ulaştıklarını ifade eden Çetinavcı, "Uygulama öncesi 836 bin 130 olan abone sayımız, şimdi 1 milyon 51 bin 180’e ulaştı. Bir başka deyişle, BUSKİ’nin hizmet alanına, 215 bin 50 yeni abone ilave oldu." dedi.

    Sisteme dahil olan 10 ilçedeki 215 bin 50 abonenin donanım, yazılım, network bağlantılarının yapıldığını dile getiren Çetinavcı, abonelerine hizmetin en iyisini sunmanın bütün hazırlıklarını tamamladıklarını vurguladı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER