ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 16:29

Sincan'da Sakal-ı Şerifi’li kandil programı


Ankara'nın Sincan ilçesindeki Memurlar Vakfı (MEVA) şubesi üç ayların müjdecisi olarak kabul edilen Regaip Kandil'i münasebetiyle program düzenledi. Hazreti Muhammed'in (sas) Sakal-ı Şerifi’nin salona getirilişi sırasında duygulu anlar yaşandı.

Samanyolu Televizyonu tarih-gezi programı sunucusu Halit Akçor etkinlikte, ‘Osmanlı’da Peygamber Sevgisi’ konulu seminer verdi. Çok sayıda vatandaşın izlediği programda Akçor, Osmanlı’nın kültür ve medeniyet coğrafyasını hadis-i şeriflerle anlattı, Osmanlı’daki peygamber sevgisinden örnekler verdi. Akçor, Yavuz Sultan Selim Han'ın fetihleri sonucu hilafetin Osmanlılara geçtiğini ve Kutsal Emanetler’in İstanbul'a getirildiğini hatırlatarak, bu dönemden sonra Hz. Muhammed'in ayak izi, hırkası ve sancağının seferlerde taşındığını ve Osmanlı’nın da Devlet-i Aliye-i Muhammediye adını aldığına dikkat çekti.

Hazreti Muhammed'in Sakal-ı Şerifi’nin salona getirilişi sırasında duygulu anlar yaşandı. Davetliler, Sakal-ı Şerif’i yakından görebilmek için uzun kuyruk oluşturdu. MEVA Başkanı Erdoğan Avcu, konuşmacı Halit Akçor’a plaket takdim etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER