ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 14:33

Silifke’de Şehitleri Anma Günü nedeniyle tören düzenlendi


Mersin’in Silifke ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 99. yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi.

Kıbrıs Şehitliğindeki törende Kaymakamlık Makamı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığının çelenkleri Atatürk anıtına sunuldu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra kültür merkezinde devam eden programda, İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli Teğmen Latif Göker'in günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Ertan Cüceloğlu Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programda, sinevizyon gösterisi, ‘Hasan'ın şehadeti’ adlı hikayenin ve şiirlerin okunmasının ardından, günün anlamına binaen düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Daha sonra Silifke Belediyesi tarafından şehit ve gazi ailelerine Göksu Otelde yemek verildi. Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, konuklarına belediye tarafından bastırılan Silifkeli şehit asker ve polis şehitlerinin isimlerinden oluşan bir kitap dağıttı. Kitabı alan şehit ve gazi aileleri duygulu anlar yaşarken, kendilerini unutmayan Başkan Öngel’e teşekkür etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER