ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 15:52

Silah tutan eller resim de yapıyor


Mersin'in Silifke ilçesinde Merkez Polis Karakolu'nda görevli komiser Aydın Şahin, hobi olarak başladığı resimde yüzlerce esere imza attı.

Karakolun üstündeki lojmanda çalışmaların sürdüren Şahin, yaptığı resimleri Polis Haftası’nda sergileyecek.

Şahin, yaklaşık 100 esere imza attığını belirtirken, özellikle de manzara resimlerini çizmeyi çok sevdiğini, hayal gücünü tuvale yansıtırken, huzuru bulduğunu kaydetti.

Küçük yaşta merak duyduğu ressamlığa amatörce başladığını belirten Şahin, bir süre sonra resim yapmak konusunda kendisini ciddi anlamda geliştirmeye başladığını ifade etti. Resme geç başlamasına rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadığını anlatan Şahin, "Lise yıllarımızda teknik anlamda resim konusunda eğitim aldım. Resme olan ilgim meslek yaşantımda hiç bitmedi. Her zaman tek amacım resimde bir sonsuzluk olduğunu düşünerek daha güzeli bulmak oldu." dedi. Bazı organizasyonlarda resim sergileri açtığını ifade eden Şahin, şöyle devam etti: "Yaptığım resimlerde genel olarak doğadan esinlenmeler var. Bu tarzımın yanı sıra klasik anlamda da çalıştığım portreler oluyor. Çeşitli organizasyonlarda sergi açma fırsatım oldu."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER