ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ocak 2014 Pazartesi 16:37

Siirt’te patlayıcı madde ve mühimmat ele geçirildi

Siirtte patlayıcı madde ve mühimmat ele geçirildi


Siirt Emniyet Müdürlüğü'nün yaptığı operasyonla örgüte ait çok ayıda patlayıcı madde ve roketatar silahı ele geçirildi.

Siirt Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yapılan ihbar sonucu, yeni Eruh yolu üzerindeki İl Jandarma Komutanlığı'na ait eski bir binanın yakınında bulunan menfezde yaptığı aramada, çok sayıda mühimmat ele geçirdi. Ele geçirilen mühimmatlar, Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde basına gösterildi.

Siirt Valisi Ahmet Aydın, mühimmatın dün gece yapılan ihbarla ortaya çıktığını söyledi.
Aydın, "Siirt Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yeni Eruh yolu üzerinde İl Jandarma Komutanlığı’na ait eski bir binanın 800 metre yanında bir menfezde gizlenmiş şekilde çok sayıda mühimmat ele geçirdi. Halkımız devletimize güveniyor, sürece de destek çıktığı için Siirt halkına, başarılı operasyon sonucu İl Emniyet Müdürü Mutlu Ekizoğlu’na ve Terörle Mücadele ekiplerine çok teşekkür ediyorum." dedi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü bomba uzmanları, ele geçirilen malzemelerin özelliklerini ve hangi mühimmatın ne tür eylemde kullanılabileceği ile ilgili basına bilgi verdi.

ELE GEÇİRİLEN MÜHİMMAT
Operasyonda ele geçirilen mühimmatlar şöyle:

8 adet anti tank roket mühimmatı, 2 adet Mod 44 el bombası, 40 milimetrelik 18 adet tüfek bombası, 750 gram nevi belirsiz beyaz renkli toz madde, 500 gram kükürt, 8 parça dinamit kartuşu, 15 santimetre saniyeli fitil, alıcı ve verici olmak üzere 1 adet Tol Egit grubu anahtar sistemi, 1 adet güneş enerjisiyle çalışan şarj aleti, 1 adet VX-6 el telsizi, 6 adet 1.5 voltluk pil, 1 adet elektronik cihaz, 1 adet sis kutusu, 1 adet elektronik jak, 1 adet Rapit Charger şarj aleti, 1 adet küçük ocak, 2 adet tüp, 2 adet 1.5 voltluk pil, 1 adet roketatar silahı, 1 adet Biksi tüfeği ve çok sayıda mermisi, 1 adet örgütsel doküman, 1 adet haki renkli askı kayışlı çanta, 1 adet mavi renkli bez parçası, 1 metre uzunluğunda alüminyum maddesi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER