ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 11:11

Siirt'in kanaat önderleri iftarda buluştu

Siirtin kanaat önderleri iftarda buluştu


Siirt'teki kanaat önderleri, Beyza Eğitim Yayıncılık ve Ticaret A.Ş.'nin verdiği iftar yemeğinde biraraya geldi. Tarih ve kültür zenginliğiyle bilinen Tillo ilçesindeki İbrahim Hakkı Konaklama Merkezi'ndeki iftara, yaklaşık 35 kanaat önderi katıldı.

Beyza A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Kama, yemekte yaptığı konuşmada rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı olan Ramazan'da kanaat önderleriyle biraraya gelmenin bahtiyarlığını yaşadıklarını söyledi. Kama, "Sizlerin görüşü, bizim için her zaman önemlidir. İlimizin ve ülkemizin meseleleri hakkında bu mübarek ayda görüşlerinizi alma imkânı bulacağız. Sizler toplumun içinde olan ve yaşanan meseleleri birebir gözlemleyen, hattâ yaşayan insanlarsınız." dedi. Kanaat önderleri de bu tür organizasyonların daha sık düzenlenmesi gerektiğini, görüş alışverişi ve dayanışma sağlanarak toplum meselelerinin ortaya çıkmasında ve çözülmesinde önemli katkılar yaptığını dile getirdi.

Kanaat önderlerinden Sıbgatullah Sevgili ise yaptığı konuşmada, günümüzde birlik ve beraberliğe çok ihtiyaç duyulduğunu belirterek, Ramazan ayının buna vesile olmasını diledi. Günümüz dünyasında İslâm âleminin çok dağınık durumda olduğuna dikkat çekerek, "Kimi açlıkla kimi iç savaşla karşı karşıyadır. En çok ihtiyaç duyulan şey, birlik beraberlik ve dinimizin emrettiği, Peygamber Efendimiz'in bizzat uyguladığı kardeşlik ruhudur. Ramazan ayının ve başta bu iftar olmak üzere bu ayda verilen iftarların buna vesile olmasını diliyorum." şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER